na dół
Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} dojazdĂłwka
Mam pytanko - jestem na etapie kupowania dojazdówki i rozmawiałem właśnie ze sprzedawcą który stwierdził że muszę uważać przy zakupie bo większość dojazdówek opisanych jako zafirowe to dojazdówki od Vectry C i te mają mniejszą średnicę więc nie pasują. Rzeczywiście nie jest to w Oplu jakoś w miarę uniwersalnie?

Tak jeszcze patrzę że te na allegro mają mają opis jako 115/70 R16.
Odpowiedz
Może chodzi o średnicę otworu centrującego. Ja kupiłem takie felgi kiedyś. Rozstaw ok, GM'owe. Wejść weszły, podociągałem śrubami smile.

Zdjąć już się nie dało. Gumiarze młotami gumowymi pół godziny naparzali żeby je zwalić.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
możesz spokojnie kupować od VC - ja mam taką i już nawet raz używałem wink

VC, AH, ZB i inne z tej generacji mają takie same rozstawy i wymiary otworów
Różnice zaczynają się dopiero od Insignii, AJ, ZC

(2013-Lip-06, 11:38)marwisn link napisał(a):MoĹźe chodzi o średnicę otworu centrującego. Ja kupiłem takie felgi kiedyś. Rozstaw ok, GM'owe. Wejść weszły, podociągałem śrubami smile .

Zdjąć już się nie dało. Gumiarze młotami gumowymi pół godziny naparzali żeby je zwalić.

bo pewnie nie zadałeś sobie trudu żeby oczyścić otwór i kołnierz centrujący i delikatnie je przesmarować wink
Odpowiedz
Zadałem smile

Wysłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 4

Odpowiedz
(2013-Lip-07, 16:42)marwisn link napisał(a):Zadałem smile

no to może miała miejsce opcja nr 2: chemia na myjni samochodowej (przerabiałem to u siebie - po myciu felg specjalną chemią nie mogłem potem kół zdjąć wink )
Odpowiedz
krzysiul, Pamiętaj że od Saba też pasują i przeważnie są tańsze smile
Odpowiedz
Potwierdzam mam dojazdówkę od VC i spoko loko pasuje !!!!
Odpowiedz
No to coś mi tu gościu ściemnia. Mam do niego dzwonić jeszcze koło wtorku (bo ma mieć jakąś dużą nową dostawę) to się go dokładniej dopytam co miał na myśli.

PS. Widzę że kilkanaście minut po mojej rozmowie wystawił aukcję:
http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-165x110...54609.html
Widzicie w tej dojazdówce coś szczególnego w stosunku do pozostałych 5x110? Bo ja nie bardzo - rozmiar otworu się zgadza, rozstaw śrub też - tyle że dodał średnicę zewnętrzną - w stosunku np do swojej drugiej aukcji gdzie też jest do zafiry i do vectry c - o której mówił że nie będzie pasować:
http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-16-5x11...48117.html
Trochę mi to wszystko podejrzane.
Odpowiedz
jakiś kombinator wink

na VKP sporo osób sprzedaje VC na części - nie zaszkodzi zapytać czy czasami nie mają dojazdówki na sprzedaż
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości