na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Obroty na biegu jałowym 2.0 DTI DANET 8 1 590 2018-Maj-08, 19:43
Ostatni post: ignorant
  {A} 2.0 DTI 16V - Y20DTH -  Silnik trzepie budą przy gaszeniu zibik 1 573 2017-Cze-29, 07:40
Ostatni post: zibik
  {A} 2.0 DTI 16V - Y20DTH -  Zafira A zimny silnik user31 2 510 2017-Kwi-23, 16:08
Ostatni post: user31
Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 2.72
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Silnik diesel - falujące obroty na zimnym silniku po uruchomieniu ...
dokładnie jak palisz zimny a świeca padlina długo będzie świecic kontrolka z grzania bo nie będzie umiała się zagrzać
Odpowiedz
Koledzy, (hehe, fajne z tym błądzeniem!) świece żarowe mają bardzo duże znaczenie podczas rozruchu zimnego diesla jak i na pracę krótko po uruchomieniu dlatego świece należałoby sprawdzić w pierwszej kolejności...

A co do odpalania dzisiejszych diesli na linkę bez akumulatora to życzę powodzenia...
Odpowiedz
miałem na mysli diesle starej generacji tak jak np. w zośce A budowy typu 4 tłoki i wiadro z ropą.
Odpowiedz
(2012-Sty-19, 12:30)Beniu31 link napisał(a): mam problem...Na zimnym silniku po odpaleniu autko chodzi na trzy gary po chwili dopiero wchodzi na 4 .Objaw ten tylko jest na zimnym,jak sie rozgrzeje to pali bez problemu.Co moĹźe być przyczyną?świece wymieniane ok 6 miesięcy temu.
na noc zostawię auto tyl wyzej niz przud mozliwe ze po ostatnim czyszczeniu kolektora pompa nie do konca odpowietrzona...potem bede szukal w kompresji i wtryskach
Odpowiedz
(2012-Sty-19, 12:30)Beniu31 link napisał(a): Mam problem... Na zimnym silniku po odpaleniu autko chodzi na trzy gary, po chwili dopiero wchodzi na 4 . Objaw ten tylko jest na zimnym, jak się rozgrzeje, to pali bez problemu. Co moĹźe być przyczyną? Świece wymieniane ok. 6 miesięcy temu.
w piątek byłem u mechanika, stwierdził abym jechal do fachowca co sie zajmuje tylko dislami .Udalem sie do ,,dislowca" ten stwierdzil ze na bank uszkodzone sa uszczelniacze wtryskiwaczy na wtorek jestem umuwiony ,oby to bylo to...........
Odpowiedz
Witam, ja w okresie letnim jeździłem na uszkodzonej (niesprawnej) świecy i problemów nie było, z tego co wiem, to jest tak że świece w naszych ropniakach działają poniżej 5 st. jak pisze bamber8, w okresie w którym temperatura jest powyżej tych 5 st. świece są praktycznie nie używane. Nie miej jednak uszkodzona świeca może powodować falowanie obrotów.Rozruch jest tylko za pomocą wytwarzania ciśnienia. Dla zainteresowanych więcej wiedzy można zaczerpnąć ze ściągi. http://www.sciaga.pl/tekst/48799-49-silnik_wysokoprezny
Odpowiedz
(2012-Sty-19, 12:30)Beniu31 link napisał(a): Mam problem... Na zimnym silniku po odpaleniu autko chodzi na trzy gary, po chwili dopiero wchodzi na 4 . Objaw ten tylko jest na zimnym, jak się rozgrzeje, to pali bez problemu. Co moĹźe być przyczyną? Świece wymieniane ok. 6 miesięcy temu.
diagnoza mechanika pompa do regeneracji.........koszt z robocizna 800 zl
Odpowiedz

Dziś autko odebrałem od mechanika.Już wiem co popsuło pompę ........benzyna w zbiorniku .nie wiem czy zona sama wlała czy ktoś jej wlał .Zbiornik opróżniony  i zatankowany ropką do pełna dodatkowo wlalem litr miksolu.Prucz tego wymienione zostały uszczelniacze wtryskow jeszcze musze tylko filtr paliwa zmienić .Koszt regeneracji pompy i wymiany uszczelniaczy wtrysków z robocizną 800 zł .
Odpowiedz
Może ktoś podpowiedział aby wlać na zimę. NIE WOLNO. Nasze pompki nie tolerują benzyny.
Odpowiedz
(2012-Lut-09, 21:13)Piolo link napisał(a): A skąd się tam wzięła?
możliwe że żona wlała lub pracownik obsługujący stacje.....
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości