na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Zafira b demontaĹź kratki pod halogeny. zogien 3 2 187 2014-Gru-15, 15:30
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Kratki nawiewu deski rozdzielczej - konsoli głównej Miszka 1 2 128 2012-Maj-05, 17:54
Ostatni post: tEREk
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} kratki w zderzaku
Po próbach z montowaniem DRLów w kratkach halogenów musiałem zakupić nową kratkę i nawet nie wiedziałem, że są dwa rodzaje, tzn z dziurami lub pełny odlew i dotyczy to zarówno wersji z otworem na halogen jak i bez.

[Obrazek: 386cb44173fe618am.jpg]

Sprawa prawdopodobnie dotyczy większej ochrony przed wodą i innymi syfami dla zaworu podciśnienia turbiny (Nr 9 w zestawieniu http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,262.0.html  ). Stąd od roku 2008 stosowano już pełne kratki.

Przykładowe numery:
Prawa z dziurami do 2008 nr GM 13188612
Prawa bez dziur od 2008 nr GM 13263118

Odpowiedz

w benzynie jest tak samo, tzn kratka od str kierowcy posiada otwory, kratka od strony pasaĹźera nie.
Być może jest tak jak piszesz i po prostu nie robią specjalnie dla benzyny "pełnego" odlewu.
Odpowiedz
Groszek,

w dieslu obie mają dziury, lub obie pełne po 2008
Odpowiedz
hmm, u mnie jest tak jak pisałem wyżej, choć możliwe, że coś było rzeźbione/wymienione przy kratkach.
Tak z ciekawości, czy mógłby ktoś posiadający benzynę w ZB zerknąć jak jest u niego? tzn. czy obie kratki są pełne, czy tak jak u mnie jedna z "wentylacją" a druga bez?

EDIT// Paweł ja pytam o prelift. Polift już może być coś innego.
Odpowiedz
no tak, od 2008 jest polift czyli już zupełnie inna kratka, a oni mimo wszystko zmienili też te stare właśnie od 2008, czyli ewidetnie dla poprawy zaworu VGT, bo nawet w TISie jest wzmianka, że sie pojawiają awarie VGT z uwagi na wodę 
Odpowiedz
(2013-Lip-18, 15:05)Groszek link napisał(a):hmm, u mnie jest tak jak pisałem wyĹźej, choć moĹźliwe, Ĺźe coś było rzeĹşbione/wymienione przy kratkach.
Tak z ciekawości, czy mógłby ktoś posiadający benzynę w ZB zerknąć jak jest u niego? tzn. czy obie kratki są pełne, czy tak jak u mnie jedna z "wentylacją" a druga bez?
2 pełne
Odpowiedz
(2013-Lip-18, 20:01)shella link napisał(a):2 pełne
po głębszym zastanowieniu
No przeca ja też zchrzaniłem jedną kratkę przy DRL (tą od kierowcy) i dokupowałem razz, więc dokupiłem... z "wentylacją".
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości