na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 418 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Odpowietrznik sprzęgła darek_s 2 2 310 2017-Lis-29, 17:55
Ostatni post: darek_s
  {B} Awaria sprzęgła l3cho 8 2 169 2016-Sie-11, 21:51
Ostatni post: l3cho
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Po wymianie kompletnego sprzęgła i dwumasy auto straciło moc
Witajcie koledzy,

Jak mówią jak trwoga to do Boga... a trwoga jest bo władowałem kupę kasy na wymianę kompletu sprzęgła (tarcza, docisk, wysprzęglnik) oraz koła dwumasowego wraz ze wszystkimi uszczelkami i śrubami, a efekt jest taki że auto jeździ gorzej niż przed wymianą!

Sprzęgło od jakiegoś czasu dawało znać o sobie (luz, ślizganie, hałas) postanowiłem wiec pojechać do warsztatu i wymienić, przy okazji okazało się  że dwumasa też jest już bliska śmierci więc też została wymieniona.

Dziś odebrałem samochód i już pierwsze metry dały mi do myślenia, co jest grane to auto jest słabe, czyżby coś źle skręcili, nowe sprzęgło i tak źle przekazuje moc?! Przejechałem 15 km i zauważyłem że auto kompletnie nie ma mocy. Turbina napełnia się jakby połowicznie (nie słychać charakterystycznego dźwięku przy około 2000 obr), a wyraźny wzrost mocy odczuwalny jest dopiero około 3500 obr, między 2000 a 3500 potęzna turbo dziura ;( Jadąc na '4' przy 2500 pedła w podłogę a auto nic, zebrało się gorzej niż 14 letnie Punto mojej żony o porażającej mocy 55 koni sad

Wróciłem do warsztatu, w którym oczywiście twierdzą, że wszystko jest okej, że oni jechali tym autem i normalnie jeździ i że wszystko dobrze poskładali. Nie zgodziłem się z tym twierdzeniem i auto zostało u nich,  jutro ponoć mają to weryfikować, poprzez jazdę z podłączonym komputerem i weryfikacją parametrów pracy silnika.

Jak sie domyślacie, ja wiem jak chodzi moje auto i ile ma mocy i jak słabe jest teraz, stąd pytanie co mogło pójść źle? Co ekipa w warsztacie mogła źle poskładać albo co uszkodzić przy okazji?

Dzwoniłem nawet do V-Techu, gdzie powiedzieli mi, że wymiana sprzęgła i dwumasy nawet przy długotrwałym odłączeniu akumulatora nie może w żaden sposób wpłynąć na wgrany przez nich program. Gość z V-Techu powiedział mi, że po objawach które mu opowiedziałem on stawia na jakąś nieszczelność w układzie podciśnienia turbiny gdyż wyraźnie turbina nie napełnia się, być może gdzieś jakieś wężyki nie zostały podłączone wcale lub zrobiono to niedbale.

Dodam tylko, że auto nie pokazuje żadnych błędów i nie świeci się żadna kontrolka wskazująca usterkę.

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacja? Chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia gdyż jak mnienam jutro czeka mnie ciężka przeprawa w warsztacie.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Pzdr,

Przemek
Odpowiedz
Tak na odległość i bez błędów to baardzo trudno trafić wink Ale wg Twojego opisu, również skłaniałbym się do tezy V-tech'a, mogli niechcący coś tam odłączyć jeżeli chodzi o układ podciśnienia. Raczej w tym kierunku bym szukał, gdyż ewentualne sprawy sprzęgłowe (sknocony montaż) nie dawały by takiego skutku, który moim zdaniem ewidentnie wskazuje na problem z układem sterującym turbo.
pozdr
Odpowiedz
sprawdz wężyki podciśnienia od pompy vacuum aż po turbo. Masz wersje z akumultorem podciśnienia? Jeśli tak, dobrze byłoby go obejść
Odpowiedz
Ja mam wersję 2006 więc chyba jeszcze nie ma akumulatora podciśnienia (zdaje się że od 2007 go motowali).

Póki co czekam co w warsztacie powiedzą, bo auto u nich zostało, aczkolwiek wszyscy wskazują na wężyki podciśnienia, oby to było to!
Odpowiedz
(2013-Lip-19, 06:35)Rhaaziel link napisał(a):Ja mam wersję 2006 więc chyba jeszcze nie ma akumulatora podciśnienia (zdaje się Ĺźe od 2007 go motowali).

dokładnie na odwrót, montowali we wcześniejszych rocznikach a potem doszli do wniosku, że to nieporozumienie
Odpowiedz
Super dzięki za podpowiedź, właśnie sie doedukowałem czytając Twój tutek o przewodach podciśnienia smile
Odpowiedz
długo auto stało u nich ?
Odpowiedz
Auto było u nich od wtorku od 17 (czyli tego dnia już nic nie zrobili) do czwartku do 12.00 tz. o 12.00 mi zadzwonili że jest gotowe, odebrałem je o 17.00 a o 17.30 zwróciłem.

Co ciekawe miałem skasowane zegary i przjechane 17 km więc musieli jeździć tym autem i na pewno zauważyli że coś jest nie tak bo nie da się nie zauważyć takiego spadku mocy, osobiście wiem jak jeżdżą zarówno 120 i 150 konne vectry/zafiry no i moja nieco mocniejsza i generalnie wszystkie bardzo ładnie zbieraja się od samego początku a po przekroczeniu 2000 obr mocy jest już naprawdę dużo.

Póki co auto nadal w warsztacie, który milczy, koło 17.00 będe do nich jechał...

Odpowiedz
Zainteresuj się zaworem podciśnienia turbiny, przy dłuższym postoju potrafią się przycinać i wtedy praktycznie nie ma turbo.
Odpowiedz
Rhaaziel,

jak upgrade'owałem układ podciśnienia celem wywalenia akumulatora, to odłączyłem wężyk i pojechałem na przejażdżkę. Auto nie pokazało żadnego błędu, zero kontrolek, a jechało jak maluch 
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości