na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 354 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Odpowietrznik sprzęgła darek_s 2 2 206 2017-Lis-29, 17:55
Ostatni post: darek_s
  {B} Awaria sprzęgła l3cho 8 2 061 2016-Sie-11, 21:51
Ostatni post: l3cho
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Po wymianie kompletnego sprzęgła i dwumasy auto straciło moc
Ja stawiam bardziej na jakąś nieszczelność w układzie podciśnienia, bo turbina jakby ożywala ale dopiero koło 3500 obr. wydaje mi się, że gdyby wężyki były całkiem rozłączone to turbina wcale by nie załapało, a tak łapie dopiero jak już ma naprawdę duże ciśnienie.

Pożyjemy zobaczymy, póki co bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi i czekam na info z warsztatu...
[br]Dodano: [time]1374272276[/time]
A więc tak... odebrałem samochód z warsztatu, w którym stwierdzono że uszkodzony był przewód podciśnienia (nie wiem który) i został właściwie zamocowany.

Auto jeździ lepiej ale nadal nie jest to dokładnie to samo auto co przed wizytą w warsztacie, turbina wyraźnie napełnia się teraz wcześniej około 2500 obr (czyli nadal za wysoko) i wyraźnie ją słyszę, autko jest też mocniejsze aczkolwiek ma wyraźną turbo dziurę i laga w reakcji na gaz.

Mając na uwadze powyższe nadal twierdzę, że pewnie jest jeszcze jakaś nieszczelność do wyprowadzenia, wnoszę to również po tym że czasami silnik inaczej pracuje, tzn wydaje inny dźwięk jakby bulgoczący.

Dlatego też mam prośbę do kolegów ze Sląskiego, jeśli macie jakiegoś sprawdzonego mechanika któremu mógłbym zaufać żeby przejrzał wszystkie przewody podciśnienia i przy okazji zawór podciśnienia turbiny to dajcie proszę znać na PW.

Chciałbym oddać auto w dobre ręce i rozwiązać ten problem...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości