na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przyciemnianie szyb Poznań grafi 7 2 781 2015-Cze-14, 23:30
Ostatni post: artb
  przyciemnianie szyb STANEK 1 1 485 2015-Sty-26, 21:51
Ostatni post: celius
Ocena wątku:
  • 48 głosów - średnia: 2.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyciemnianie szyb
witam
mam pytanie do ilu procent można przyciemnić przednie szyby
Odpowiedz
współczynnik przepuszczalności światła dla przedniej szyby nie powinien być mniejszy niż 75%, a dla przednich bocznych nie mniej niż 70%
Odpowiedz
(2013-Lip-24, 19:26)Rysiek link napisał(a): mam pytanie do ilu procent można przyciemnić przednie szyby
Nie ma możliwości legalnego przyciemnienia przednich bocznych gdyż same w sobie zatrzymują ok 10-15% światła.
Odpowiedz
to jak przyciemnię przednie boczne o 45% to może być
Odpowiedz
Nie ma fizycznej możliwości przyciemnić przednie boczne aby było zgodnie z przepisami.Podczas kontroli jak zauważy albo będzie folie zrywał albo zaraz ci dowód wykroi.
Odpowiedz
(2013-Lip-24, 20:56)Bamber link napisał(a): jak zauważy albo będzie folie zrywał

Seba chciałeś chyba napisać każe zrywać. Nie widziałem jeszcze Policjanta który wykonywał tę czynność za kierowce.

Odnośnie tematu tak jak napisał Seba.
Każda folia na przedniej szybie bocznej spowoduje że przepustowość będzie mniejsza niż 70% co za tym idzie pojazd nie będzie spełniać norm dopuszczających go do ruchu

Jedyna możliwość to zakup oryginalnie przyciemnianych szyb przednich-bocznych. Tak jak to ma miejsce w nowych autach.

~via samsung
Odpowiedz
Miałem napisać "będziesz" a jak długo żyję nie widziałem auta z fabrycznie przyciemnionymi szybami przednimi bocznymi.
Odpowiedz
Szyby ciemnej bocznej przedniej nie widziałeś ? Oczywiscie nie mowimy o zadnej folii tylko o szybie.

~via samsung

Odpowiedz
W oryginale jest szkło przyciemnione 10-15% czego nie widać gołym okiem

przednie szyby w autach nowoczesnych (pomijając poloneza czy fiata 125p, itp.) SĄ JUŻ fabrycznie przyciemnione do maxymalnej wartości przepuszczalności światła czyli 70%-75%. Więc nic z nimi nie można zrobić. Naklejenie nawet przezroczystej folii spowoduje że przy pomiaże policja zabierze dowód. Najlepszym sposobem na przednie szyby jest ich piecowe przydymianie co nie powoduje obniżenia przepuszczalności światła i co się z tym wiąże nie grozi nam utrata dowodu, jednak ta metoda nie jest tania
Odpowiedz
(2013-Lip-24, 22:09)Bamber link napisał(a): Najlepszym sposobem na przednie szyby jest ich piecowe przydymianie co nie powoduje obniżenia przepuszczalności światła i co się z tym wiąże nie grozi nam utrata dowodu, jednak ta metoda nie jest tania
A czy ktoś się orientuje przypadkiem jaka firma na terenie Warszawy lub okolic przyciemnia tą metodą?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości