na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Opel Zafira A 1.6 16V 2005 r. - żółty kluczyk, błędy 1122, 1550, 1220, tryb serwisowy lukam@zmc 9 730 2018-Sie-04, 18:53
Ostatni post: rafael
  [A] Naprawa silniczka obiegu wewnętrznego celius 16 13 742 2018-Cze-10, 23:50
Ostatni post: sadekkina
  {A} nowy pilot sebsu85 6 1 218 2016-Sie-09, 18:14
Ostatni post: sebsu85
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Pilot - kluczyk centralnego zamka - usterki, diagnoza, naprawa
Czy na obydwu kluczykach masz ten sam objaw czy tylko na jednym..
Odpowiedz
(2012-Sty-24, 22:30)LoKi link napisał(a):no wlasnie dobra odp ktora wymaga zastanowienia....czy kluczyk robi spiecie jakies czy immo w kluczyku jest do wymiany.

Warto by miernikiem sprawdzić jaki jest pobór prądu z baterii w kluczyku. Nawet przy częstym używaniu powinna starczyć przynajmniej na rok.
Odpowiedz
U mnie problem urodził się taki z kluczykiem, że na otwieraniu często wręcz bardzo często w tym zimowym okresie nie załapuje po delikatnym naciśnięciu. Budzi się w nim chęć przesłania komendy otwarcia po dłuższym przytrzymaniu lub kilkukrotnym powtórzeniu tej operacji, wcześniej działał sprawnie i bez stresu. Zamykanie działa ok.
Jakieś pomysły? Spotkał się ktoś z takim tematem?
Odpowiedz
(2012-Lut-11, 16:31)misieq_r link napisał(a):U mnie problem urodził się taki z kluczykiem, Ĺźe na otwieraniu często wręcz bardzo czę sto w tym zimowym okresie nie załapuje po delikatnym naciśnięciu. Budzi się w nim chęć przesłania komendy otwarcia po dłuĹźszym przytrzymaniu lub kilkukrotnym powtĂłrzeniu tej operacji, wcześniej działał sprawnie i bez stresu. Zamykanie działa ok.
Jakieś pomysły? Spotkał się ktoś z takim tematem?

Jeżeli łapie raz po raz lub trzeba mocniej docisnąć to obstawiłbym mechaniczne uszkodzenie elementu zwiernego w kluczyku.
Odpowiedz
mam problem z kluczykiem, byłem dziś u mini elektryka wymienić bateryjke w kluczyku bo wiem że była padnięta....podchodzę do auta a tu d*pa lampka w kluczyku świeci ale kluczyk nie podaje sygnału, próbowałem zakodować przez stacyjke i nic tak jakby kluczyk był zakodowany ale nie zamkne/otworze auta z kluczyka. Gość mówił bo rozbierał kluczyk że mam dużo styków pooddzielanych. Zadaje sobie pytanie czy elektryk naprawi coś takiego czy lepiej kupić nową płytke sterującą czy to coś innego.
Odpowiedz
(2012-Mar-17, 21:45)LoKi link napisał(a):Gość mĂłwił bo rozbierał kluczyk Ĺźe mam duĹźo stykĂłw pooddzielanych.

Pytanie dlaczego tego nie zrobił,

(2012-Mar-17, 21:45)LoKi link napisał(a):mini elektryka

no chyba że on jest tylko mini, który zna się tylko na wymianie baterii wink

Daj ten kluczyk do dobrego speca od elektroniki a na pewno go zrobi w rozsądnej cenie.
Odpowiedz
(2012-Mar-17, 21:45)LoKi link napisał(a):mam problem z kluczykiem, byłem dziś u mini elektryka wymienić bateryjke w kluczyku bo wiem Ĺźe była padnięta....podchodzę do auta a tu d*pa lampka w kluczyku świeci ale kluczyk nie podaje sygnału, prĂłbowałem zakodować przez stacyjke i nic tak jakby kluczyk był zakodowany ale nie zamkne/otworze auta z kluczyka. Gość mĂłwił bo rozbierał kluczyk Ĺźe mam duĹźo stykĂłw pooddzielanych. Zadaje sobie pytanie czy elektryk naprawi coś takiego czy lepiej kupić nową płytke sterującą czy to coś innego.

Chyba chodzi o tzw. "zimne luty". Każdy elektronik ci to zrobi, albo zinwestuj w lutownicę i sam popraw wszystkie luty na płytce. Koszt będzie poròwnywalny, a lutownica się przyda i do innych prac.
Odpowiedz
właśnie zawiozłem kluczyk do elektryka i koszt za naprawę + gwarancja 100zł sporo no ale czego się nie zrobi dla Zafiry. A co do tamtego co mi wymieniał bateryjke to pewnie macie racje smile
Odpowiedz
LoKi powiem Ci szczerze że zapłaciłeś jak za zborze ja też miałem już taki problem fakt że bateria była słaba bo 2 lata wytrzymała ale z tymi lutami na płytce tak jest siadają od samego naciskania pilota czyli od codziennego użytkowania po prostu taki urok naszych piolotów.
Mi w Sandomierzu ZEGARMISTRZ wzmocnił luty polutował to co było rozlutowane wymienił baterię za 17 zł (koszt całej usługi) więc w porównaniu z Twoją 100  15
Odpowiedz
jacek78, może i masz racje...ale chciałem to zrobić a w cenach też się w ogóle nie orientowałem ale trudno co było to się nie odstanie. Gość mi dał roczną gwarancje na pilota i powiedział że ma chodzić w nieskończoność. Następnym razem będę wiedzieć gdzie iść smile ale nie żałuję bo przynajmniej chodzi biggrin
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości