na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Opel Zafira A 1.6 16V 2005 r. - żółty kluczyk, błędy 1122, 1550, 1220, tryb serwisowy lukam@zmc 9 705 2018-Sie-04, 18:53
Ostatni post: rafael
  [A] Naprawa silniczka obiegu wewnętrznego celius 16 13 694 2018-Cze-10, 23:50
Ostatni post: sadekkina
  {A} nowy pilot sebsu85 6 1 202 2016-Sie-09, 18:14
Ostatni post: sebsu85
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Pilot - kluczyk centralnego zamka - usterki, diagnoza, naprawa
Witajcie!
Od ok. roku czasu mam  problem z autopilotem. Na początku raz działał a raz nie, po jakimś czasie przestał działać całkowicie. Dziwne, że robiło mi się to samo z kluczykiem zapasowym. "Specjalista'" od alarmów  powiedział, że te oplowskie kluczyki są bardzo wrażliwe na upadki. Mija 2 miesiąc od naprawy, a kluczyk i jeden i drugi  znów nie działa curve .
Czy nadal to wina kluczyka? Czy może jakiegoś nadajnika?
Odpowiedz
Ja przerabiam ten sam temat z pilotami w mojej zośce jak i zośce od ojca. Pokusiłem się nawet o podłożenie pod płytke w pilocie kawałka plastiku żeby wszystko siedziało sztywno, na jakiś czas pomaga ale później zaś wszystko przestaje działac. Zastanawiam się nad kupnem nowej obudowy do pilota może to coś pomoże.
Odpowiedz
Michallot - przede wszystkim na początek, sprawdź obydwa piloty, czy gniazda baterii siedzą dobrze w płytce, czy nie mają zimnych lutów. No i czy baterie są ok wink
Odpowiedz
(2012-Sty-19, 22:13)karolp1993 link napisał(a):przede wszystkim na początek, sprawdĹş obydwa piloty, czy gniazda baterii siedzą dobrze w płytce

W moim przypadku jest to o tyle ciekawe, że baterie są nowe a w jednym z pilotów podstawa baterii jest przylutowana na stałe.
Odpowiedz
raszmen - no ona tam ma być na stałe wink
Odpowiedz
(2012-Sty-19, 22:16)karolp1993 link napisał(a):raszmen - no ona tam ma być na stałe wink

Na chwilę obecną jak rozbierałem 2 piloty moje i 2 od ojca to tylko w jednym było przylutowane na stałe i wyglądało to tak jak by ktoś to lutował w warunkach domowych .
Odpowiedz
Bo te gniazda często gęsto się odlutowują - tak to jest polutowane fabrycznie i od wstrząsów/upadków odpada. Polutuj we wszystkich kluczykach te gniazda i zobacz jak to będzie. Jak się na tym nie znasz to najlepiej jakiemuś elektronikowi znajomemu zleć wink to kilka minut roboty.
Odpowiedz
mój pilot potrafi się sam rozkodować curve gość co wymienia baterie twierdzi że mam rozładowaną....ale czy to możliwe by bateria duracella warta 10zł zużywała się po 1-2 miesiącach skoro przedstawicielom podobno starcza na 3-4 curve
Odpowiedz
Jakby rozładowała się po dwóch latach to bym jeszcze zrozumiał ale po dwóch miesiącach.Ja mam Zośkę trzeci rok i do baterii nie zaglądałem jeszcze..
Odpowiedz
no wlasnie dobra odp ktora wymaga zastanowienia....czy kluczyk robi spiecie jakies czy immo w kluczyku jest do wymiany.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości