na dół
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyczna klapa
Aby oderwać się od wypoczynku urlopowego pokombinowałem trochę z tylnią klapą w zafce.
Co z tego wyszło można obejrzeć na filmiku, myślę że źle nie działa mimo wykonania w warunkach polowych. Na razie to była próba ale myślę że można pomyśleć o montażu na stałe.
Odpowiedz
18 podoba mi się i jestem zainteresowany takim usprawnieniem  17
Odpowiedz
super projekt,pomysł itp. jak już będzie zamontowane potem można dokładać tylko rodzaje sterowania wszelakiego.
Odpowiedz
Projekt 1sza klasa na urlopie właśnie będąc słyszałem, że podobno jakieś wypasione wersje kombi  VC miały taki patent i powiem, że interesuje mnie też taki patent .....usprawniaj Darek ......a ja już się melduje u Ciebie  na montaż smile
Odpowiedz
Bardzo fajna modyfikacja - Darek może jakiś opis, schemat, potrzeby materiałowe itp.
Odpowiedz
Ze sterowaniem to już pikuś, przycisk pilot, czujka ruchu etc.
Z tym pomysłem aby zamykała się klapa automatycznie chodziło mi już to po głowie od ponad roku zawsze jak wyciągałem siaty z zakupami brakowało ręki aby zamknąć klapę.

Próbowałem to zrobić tak aby jak najmniej inwazyjnie przerabiać auto, dla tego klapa się tylko zamyka mimo że można spokojnie pokusić się i zrobić otwieranie, kwestia innego zamocowania siłowników i przerobienia zamka na elektrozamek.
Miałem też problemy z samym siłownikiem, mechanizm szyby dawał radę zwinąć linkę ale nie pozwalał na otwarcie klapy (zablokowany swobodny wysuw linki)
W końcu znalazłem odpowiedni siłownik i po wprowadzeniu pewnej zmiany poprawiający wadę fabryczną nadał się idealnie z resztą oryginalnie był do tego celu stworzony.
Daje radę zadaniu i pozostaje kwestia fizycznego schowania całości za boczkiem, elektronika i sterowanie to już nie problem.
Jak zmontuję to w całość to będzie można pomyśleć o jakimś opisie.
Na razie nie robiłem żadnych dodatkowych dziur w nadwoziu, a nie chcę zrobić z zafki sera więc każdy ruch muszę przemyśleć z wyprzedzeniem za nim coś przerobię i powiercę.
Odpowiedz
(2013-Sie-19, 20:22)Mietas link napisał(a):Darek może jakiś opis, schemat, potrzeby materiałowe itp.
Proponuję zastrzec Twój patent jak najbardziej.
No to Darek zrobisz wiedzą coś nad czym koncerny płaciły bańki za projekt np.tak jak w Audi nogą machasz pod zderzakiem z zakupami w rękach i klapa myk otwiera się. 31 31 31
Odpowiedz
Z otwarciem nie mam problemu, z reguły zakupy są na tym etapie w wózku a rękę trzeba poćwiczyć więc zadowolę się tylko opcją zamykania.
Dodatkowo jak pisałem wcześniej to rozwiązanie bardzo minimalizuje ingerencję w nadwozie a na tym mi zależało.

Kwestia otwierania wymagała by przemontowania siłowników w inne położenie aby klapę od początku wypychały do góry co wiąże się z dorobieniem nowych punktów mocowania siłowników i dodatkowo wymiany ich na mocniejsze.
Odpowiedz
(2013-Sie-19, 22:01)oki Darek link napisał(a):Trzeba by też pomyśleć nad przerobieniem zamka klapy na elektryczne
Darku mam drugi "autobus" Sharan,Alhambra i tam są zamki tylnej klapy elektryczne,ciągniesz za klamkę i słyszysz jak odblokowuje dla podpowiedzi.
Odpowiedz
Bez kitu, czy to pierwsza Zosia w kraju ? Na świecie wink z takim bajerem wink

Ja bym tam wolał osobiście otwieranie z kluczyka a niżeli zamykanie albo i to i to wink 

~via samsung

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości