na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Stukanie, bicie. Problem z lokalizacją usterki. przemmo30 8 2 294 2015-Paż-25, 13:39
Ostatni post: Kalfasov
  {A} Słaby ręczny prawy tył Paweł Seget 3 2 102 2014-Paż-16, 20:11
Ostatni post: Dziadek13
  {A} DemontaĹź tarczy z tyłu pattusz 7 2 492 2013-Lis-20, 12:39
Ostatni post: pattusz
Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Problem z tłoczkami hamulcowymi TYŁ
Witam. mój problem zaczął się przy wymianie tarcz i klocków hamulcowych z tyłu. wszystko szło gładko aż do momentu chowania tłoczka w zacisk. kręci się ale sie nie chowa. ktoś miał taki problem albo pomysł jak go schować? auto stoi na podwórku i nie ma możliwości sie nim przemieścić. proszę o pomoc z góry dzięki
Odpowiedz
Nie jestem pewny, ale tłoczki mają chyba lewy gwint i może w tym tkwi problem
Odpowiedz
w lewo jak kręciłem to się wysuwały więc zaprzestałem. jutro zalezy mi na zakonczeniu tej operacji. może muszą się wysunąć do końca i potem się chowają/

Odpowiedz
W czasie kręcenia należy mocno tłoczek wciskać, powinien się schować..
Odpowiedz
dzięki jutro spróbuje jednocześnie.

Odpowiedz
Tloczki, Miętas, mają prawy gwint.
Ja sobie zrobiłem jeden przyrząd do przodu i tyłu. Z tyłu trzeba mocno cisnac i kręcić równocześnie. Przy tym potrzeba cierpliwości bo tłoczki mają chyba drobniutki gwint..

Wytalkowane z GT-I9100
Odpowiedz
Samodzielnie nigdy tego nie robiłem, ale patrzyłam na "łapki" mechaniora i tak mi się skojarzyło, też kilka razy podchodził do wkręcania/wykręcania tłoczków aż w końcu mu się udało, jeśli wprowadziłem kogokolwiek w błąd, to przepraszam
Odpowiedz
mocno wciskać i wkrecac jednocześnie.na pewno się schowaja.zespawaj sobie dobry wkrętak i kawałek płaskownika z nacieciem żeby pasował na tłoczek i do dzieła.jutro moge podesłać ci zdjęcie mojego przyrządu samoróbki.
Odpowiedz
jeśli tylko sie sprawuje ten przyżąd to bardzo chętnie. jutro mam wyjazd do Warszawy i pasowało by mi to skończyć. mniejwięcej wiem już o co chodzi to i tak dużo. dzięki
Odpowiedz
Polecam uĹźycie takiej pasty:
http://www.autochemia24.pl/product-pol-3...h-5ml.html#
Najpierw przeczyścić tloczek "zerowką" papierem, przemyć i nasmarować tą pastą przed wkrecaniem...
Tutaj masz taki przyrząd, wydaje mi się, że niedrogi:
http://allegro.pl/zestaw-do-wciskania-tl...03516.html

Powodzenia

Wytalkowane z GT-I9100

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości