na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegĂłw manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 71 389 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 415 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Odpowietrznik sprzęgła darek_s 2 2 307 2017-Lis-29, 17:55
Ostatni post: darek_s
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Sprzęgło w 1.6 oraz 1.8 - problemy, diagnoza, wymiana
Witam szanownych kolegĂłw i koleĹźanki.
Planujemy z rodzinką wyjazd do Polski na Święta.

Zauważyłem ostatnio u mojej Zosi delikatne szarpanie podczas ruszania i cofania więc dla świętego spokoju poszła na zdjagnozowanie.

OdpowiedĹş:
Na 99,9% sprzegło do wymiany.
Części + robocizna = £790 ~ 4000PLN

Dzwoniłem do kilku warsztatów w PL cena  za to samo 1200 - 1500 ale większość polecała oddać do ASO i tylko 200-300 PLN drożej.

Nie wiem czy robić w UK czy PL.
Trochę obawiam się jechać w tak długą trasę z wadą sprzęgła ale z drugiej strony nie ufam za bardzo angielskim mechanikom i nie chce wywalać tyle kasy w błoto skoro i tak będę w Polsce.

Co radzicie?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpowiedz
dziwna sprawa bo dla mnie szarpanie nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem, chyba że coś tam pękło. Jak się kończy sprzęgło to bierze z samego dołu i tyle, ślizga itp...
Odpowiedz
Też poprę kaliope, że chyba się bardziej coś musiało właśnie pęknąć itp.....ciekawe jak oni to zdiagnozowali, że to sprzęgło ? ale jeżeli wł. coś pękło itp. to jechać fakt troszku strach  ......hym i decyzja nie łatwa bo w cenie duża różnica. To też zależy jak szarpie i czy to się nie nasila jeżeli nie jest to uciążliwe i się nie nasila ....to może warto zaryzykować podróż....ale decyzja należy do Ciebie.
Odpowiedz
No i właśnie dlatego im nie ufam.
Auto będzie odstawione do domu dziś po południu więc sie zapytam dokładnie co jest ze sprzeglem.
Co do szarpania to nie zawsze się to dzieje. Ale zawsze podczas końca puszczania pedału sprzęgła.

Odpowiedz
Diagnoza:

Kończące i palące się sprzegło, czuć podczas jazdy i po "zapachu"

Odpowiedz
a jaki przebieg tak z ciekawości?
Odpowiedz
Niecałe 58000 mil czyli około 87000.
Poszła właśnie do innego mechanika za £350 z robocizną. Nie wiem jakiej jakości sprzegło do niej wsadzą ale mam nadzieje że rozwiąże problem.

Czytałem też na forum Volvo ze powodem szarpania może być rownież wysprzeglik albo mocowanie lub poduszki silnika.
Poczekamy, zobaczymy.
Odpowiedz
hmm....to bardzo mały przebieg jak na sprzęgło
Odpowiedz
Sprzęgło wymienione.
Wszystkie objawy jak ręką odjął.
Jeszcze nie sprawdzałem na dłuższym dystansie ale po mieście nic nie trzęsie podczas ruszania ani cofania.
Pedał sprzęgła wchodzi jak rozgrzany nóż w masło. Bardzo delikatnie i płynnie. smile

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości