na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw wydaje dziwny dĹşwięk trykania. amikot 8 432 2018-Paż-20, 18:07
Ostatni post: amikot
  {A} Skrzynie biegĂłw F17 monterro 2 645 2018-Cze-14, 10:33
Ostatni post: bodek10
  {A} Linki zmiany biegĂłw Szuwarek 4 1 569 2017-Sty-29, 18:27
Ostatni post: Szuwarek
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Brak biegĂłw
Witam.Jasna ch***ra mnie łapie.Drugi post w ciągu trzech dni.Pierwszy o piasty teraz skrzynia biegów.
Mam pytanie do kolegów .Podczas jazdy po zakupy piasty .Przestała działać mi skrzynia.Wyglądało to tak jak
by mi wyskoczył bieg .wrzucam biegi z sprzęgłem lub bez i nic.Jedynie z sprzęgłem da się wrzucić wsteczny
bo bez zgrzyta skrzynia a i tak auto stoi.A mam za nie długo wyjazd .Pytanie czy taką usterkę naprawie
sam albo czeka mnie wizyta u mechanika . I jaki byłby koszt.Dziękuje .Pozdrawiam.edoslaw
Odpowiedz
W pierwszej kolejności podnieś prawe koło do góry ,wrzuć jedynkę na wyłączonym silniku i zobacz czy możesz kołem obracać, jeżeli tak to zobacz czy nie obraca Ci się półoś w wieloklinach przy kole albo przy skrzyni biegów.To samo sprawdż z podniesionym lewym kołem.. Napisz co zaobserwowałeś..
Odpowiedz
Odpaliłem silnik obracałem kołami i jest wszystko w porządku ośki obracają się razem z wieloklinami.
Odpowiedz
Witam. niewiem czy dobrze ukieruje ale kolega miał kiedyś podobny problem. wchodził mu z trudem wsteczny i tak wracał do domu. problemem okazał sie docisk sprzęgła. . półośki wyglądają u Ciebie na sprawne wiec niestety może Ci być ciężko to w domu zrobć. ale życze by to była prosta usterka
Odpowiedz
Przekopałem chyba cały internet .I nigdzie nie doczytałem takiego przypadku takiego jak mam.
Odpowiedz
tak sie dzis zastanawiałem nad Twoim przypadkiem. niewiem czy w dobrą strone myśle. możę masz naderwane (obrobione) zęby na półosiach? dlatego jak niema obciążenia (koła w górze) to sie obracają a jak auto postawisz to zgrzyta i nie wchodzą biegi. mi jak sie pułośka ukręciła to biegi wchodziły nawet bez sprzęgła a napęd był nie przenoszony. Tobie może blokować resztki zzębów. popatrz w tą strone. moge sie mylić

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości