na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 42 780 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 930 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 316 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 45 głosów - średnia: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Zardzewiała magistrala wody / płynu chłodniczego
Kumpel pojechał do Niemiec po zośkę 120 km z 2007 r bardzo mu się spodobała ale wypłoszył się zaglądając pod maskę.Magistrala wody była prawie cała pokryta rdzą a w kilku miejscach ta rdza odpadała.Czy miał ktoś taki przypadek ?Zafirka jeszcze stoi dogadał się z helmutem żeby mu ją przetrzymał.Co o tym myślicie czy to nie wałek?
Odpowiedz
jeśli chodzi o tę metalową rurę co biegnie wzdłuż przedniego pasa, to już parę osób tak miało. Dlaczego? nie wiadomo. U mnie ta rura jest w bardzo dobrym stanie
Odpowiedz
Tak dokładnie to ta rura u mnie też ok.Czy to czasem nie jakiś topielec? znaczy po powodzi.
Odpowiedz
U mnie magistrala z przodu ma niewielkie oznaki korozji przy spawach, natomiast z tyłu za silnikiem ( tam są dwie połączone rury  ) była mocno skorodowana i wymieniłem na używkę. Bałem się że kiedyś strzeli. Autko raptem z 2008  i przebieg aktualnie 192000. Sprowadzone 2 lata temu z Dani. Podejrzewam że bardzo mocno tam sypią solą. Ponadto co się dziwić te roczniki są kryzysowe.
Odpowiedz
Czyli co brać auto i wymienić magistralę? Na aledrogo widziałem po około 100 złociszy używki.
Odpowiedz
Niech ktoś mi pomoże zidentyfikować co to jest (TE RURKI KTÓRE BIEGNĄ MIĘDZY SILNIKIEM A ZDERZEAKIEM Z PRZODU) i czy nie będzie z tym problemu w sensie korozji, naprawy.... A może natychmiast nadaje się do wymiany? Jestem lajkiem z mechaniki samochodowej, więc wybaczcie że nieprecyzyjnie pytam.
JeĹźeli chodzi o auto, jest to Zafira B model 2011 (12.2010) 1,9 CTDI 120 KM

[Obrazek: AUS5Dj.jpg]
[Obrazek: oM9pq5.jpg]
Odpowiedz
Tą rurką płynie płyn chłodniczy i w wielu 1.9 koroduje i nic się z tym nie dzieje. Także luzik.
Odpowiedz
Witam
Czy ktoś może mi pomóc znaleźć taką magistrale do silnika 1.9cdti 74kw 101km ... juz nie mam mocy a w serwisie 700zl ...

donfiatobandito@gmail.com kontakt
Odpowiedz
Witam
Mnie dziś mechanik też powiedział że dobrze by było to wymienić ale aso opel woła za to ok 800zł a na necie do silnika z19dt znalazłem za 550zł. A może ktoś z Was ma jakieś namiary na magistrale w dobrym stanie i w odpowiednich pieniądzach??
Gdyby coś to proszę o pomoc i info na pw
Odpowiedz
Polecam kupować od Vectry C wkładali tam z kwasówki na alledrogo chodzą takie po około 200 zł
http://allegro.pl/opel-astra-h-vectra-c-...42706.html
http://allegro.pl/opel-vectra-c-1-9-cdti...57949.html
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości