na dół
Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lusterko fotochromatyczne
#1
Witam udało mi się nabyć lustereczko fotochromatyczne-miało byc zwykłe bo moja kula juz była lużniutka ale trafiła się okazja i nie mozna była jej przepuścić.
Sam montaz lusterka to pikuś-wyjmujemy jedno wkładamy drugie jeszcze tylko maskownica i zrobione, ale może ma ktoś schemacik jak ma to cacko być podłączone-niestety żadna z kostek pod podsufitką nie jest do lusterka sad
Odpowiedz
#2
Zakładałem takie lusterko.

Możesz je podłączyć w dwojaki sposób.

1. Wersja mini - podpinasz tylko zasilanie - wtedy lusterko działa czyli ściemnia gdy podczas jazdy wykryje duża różnicę w oświetleniu z przodu i tyłu.

2. Wersja maxi - dodatkowo podpinasz dwa przewody :
- plus ze wstecznego (lusterko rozjaśni sie niezależnie od tego jak duża będzie róznica w oświetleniu gdy właczysz wsteczny bieg)
- masa z multimetru (lusterko rozjaśni sie niezależnie od tego jak duża będzie róznica w oświetleniu gdy zapalisz oświetlenie w kabinie)

W wersji maxi dodatkowe sygnały podajesz z REC'a. Ja go nie mam więc podałem plus z żarówki wstecznego i lampki oświetlenia.

Jest jeszcze wersja lusterka z obsługą zewnętrznych lusterek fotochromatycznych tzw 6 - przewodowa. Ale to juz inna bajka.

Schemat podłączenia (kolorami przewodów wychodzących z lusterka) :
- czarny - plus po załponie
- brązowy - masa stała (np z karoserii)
- szary - masa z multimetru (pojawiająca sie po otwarciu drzwi)
- biało/czarny - plus ze wstecznego

Nie do końca pamiętam czy czarny i brązowy nie powinny byc na odwrót  26 . Ale spokojnie. Lusterka nie uwalisz. Poprostu ie zadziała. Sugeruje próbe w domy pod zasilaczem. Ja tak robiłem szukając kombinacji przewodów.
Odpowiedz
#3
Dzieki wielkie Marwisn-jesteś wielki piwo
Odpowiedz
#4
Czy możliwe jest napięcie 5V w okolicy lusterka ,potrzebne jest do zasilania kamery
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości