na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Moduł UWA - portal telefonu komórkowego - dyskusja, pytania, problemy Kaliope 37 17 472 2017-Lis-03, 08:36
Ostatni post: Onkelz
  {A_B} Zestawy głośnomówiące, niefabryczne - polecane i sprawdzone mkobo 16 7 004 2014-Lut-03, 16:37
Ostatni post: Jacek2308
  UWA czy UWB z bluetooth? WhiteBoy 4 6 991 2014-Sty-29, 19:33
Ostatni post: sebii
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ Telefony kom., smartfony, zestawy BT współpracujące z UWA - portal telef. kom.
W tym temacie zgodnie z propozycją kolegów będziemy tworzyć listę - wykaz telefonów komórkowych, smartfonów, zestawów BT i słuchawek  współpracujących lub nie z UWA - portalem telefonu komórkowego stanowiącym wyposażenie dodatkowe systemu audio z podziałem wg następujących kryteriów:

I. W pełni kompatybilne:
  1. Nokia E52
  2. Nokia E66
  3. Nokia 500 (Symbian Anna - Belle)
  4. Nokia C6-00; C6-01
  5. Nokia Lumnia 900 z WP7.8
  6. Nokia Lumia 920
  7. Nokia N8
  8. myPhone Q-Smart (android 4.4)
  9. Samsung Galaxy GIO S5660
  10. Samsung Galaxy S+
  11. Samsung Galaxy S II (android 2.3)
  12. Samsung Galaxy S III (android 4.3 / CD70NAVI))
  13. Samsung Galaxy S IV
  14. Samsung Galaxy S V  (android 5.x)
  15. Sony Ericsson C905
  16. Sony-Ericsson Xperia Neo V (Android 2.3.4)
  17. Sony Xperia Sola
  18. Sony Xperia J
  19. Sony Xperia L
  20. Sony Xperia P
  21. Sony Xperia SP
  22. Sony Xperia Z1
  23. LG GM 360
  24. LG Swift 3D
  25. LG Swift 4X
  26. LG Swift L7
  27. Słuchawka HTC HD2 (Windows Phone 6.5)
  28. Słuchawka HTC HD7 (Windows Phone 7.cool
  29. HTC 8X z WP8

II. Nie w pełni kompatybilne:
  1. Nokia 6120C
  2. Nokia N95 8GB
  3. Sony Ericsson Xperia X1 (Windows Mobile 6.5)
  4. Samsung Galaxy S II (android 4.x) nie obsluguje ksiazki

III. Kompletnie nie-kompatybilne:
  1. Samsung Galaxy S III (android 4.2.x / CD70NAVI)

W związku z pojawianiem się telefonów komórkowych coraz bardziej zaawansowanych technologicznie powstaje pytanie, czy najnowsze telefony, smartfony, tablety różnych producentów będą poprawnie współpracować z fabrycznym zestawem głośnomówiącym za pośrednictwem UWA - portalem telefonu komórkowego.

Proszę o dopisywanie w postach poniżej potwierdzenia w kontekście współpracy z UWA sprawdzonych modeli telefonów w swoich ZB lub innym Oplach wykorzystujących taki sam zestaw.

Podobny temat był jakiś czas temu dyskutowany na forum VKP ( http://forum.vectraklub.pl/index.php/top...-telefony/ ), ale od prawie roku w tym temacie panuje cisza - w tym czasie pojawiło się wiele nowych telefonów smartfonów różnych producentów.  26

Uwaga! współpraca UWA z urządzeniami: telefon komórkowy, smartfon, itp. wykorzystującymi technologię bluethoth jest zależna od wersji oprogramowania UHP4 (najnowsza osiągalna w chwili obecnej jest wersja 3.20)

oficjalne pdfy z opla
UWA 1
UWA 2
UWA 4
CD600 / Navi 950

skrót do tej listy http://klubzafira.com/go/telefony
Odpowiedz
Do listy telefonów współpracujących z UWA z wersją oprogramowania 3.20 śmiało można dopisać Nokię 500 z systemem Symbian Anna oraz Belle 12
Przy okazji chciałbym podziękować koledze marrybus  36 17 , który specjalnie dla mnie dokonał sprawdzenia innego modelu telefonu - Nokia C6 - również działa z UWA
Odpowiedz
Może się komuś przyda, to:

Sony-Ericsson Xperia X1 (Windows Mobile 6.5) - działa "tak sobie":
- parowanie bez zarzutu
- sporadyczne problemy z odebraniem połączenia (nie reagował, ale mam wrażenie że to wina dodatkowego softu jaki mam zainstalowany w telefonie)
- zupełnie przypadkowa ilość danych wyświetlana w książce telefonicznej i historii połączeń (nigdy nie było kompletu danych)

Sony-Ericsson Xperia Neo V (Android 2.3.4):
- parowanie bez zarzutu
- wykonywanie i odbieranie połączeń - bez zarzutu
- książka telefoniczna i historia połączeń - bez zarzutu
Odpowiedz
Ja bym dodał do w pełni działających 2 słuchawki HTC.

- HTC HD2 (Windows Phone 6.5) oraz
- HTC HD7 (Windows Phone 7 po update'cie Windows Phone 7.5).

Oba aparaty bez problemu się parują - cała książka się pojawia - działają też głosowe komendy czytania SMS'a.
Odpowiedz
W pełni kompatybilny: Samsung Galaxy S+ - żadnych problemów z komunikacją, książka tel się wczytuje (brak polskich znaków tylko).
Odpowiedz
U mnie z UWA CD70 współpracuje :Nokia C6-00; C6-01 oraz LG GM360 bez zastrzeżeń, pozdrawiam
Odpowiedz
Czy ktos moze mi podac pelna funkjconalnosc UWA. Co powinno dzialac?

Typu zczytywnaie ksiazki tel., smsow? ostatnie polaczenia, wychodzace, przychodzace wyswietlanie... bo chce zrobic liste kompatybilnosci i potrzebuje tych informacji jakie funkcje ma UWA.

Pyt. 2. Jak sprawdzic wersje oprogramowania UWA?
Pyt.3. Kto robi update software UWA, gdzie, ile kosztuje i dlaczego tak drogo? razz
Odpowiedz
ad. 1 - o funkcjonalności można poczytać w instrukcji obsługi portalu komórkowego (jest w Download), dodam tylko, że to jest wiedza chyba życzeniowa, jaką wymyślili sobie konstruktorzy UWA, w rzeczywistości to różnie z tym bywa i wydaje mi się, że prawdziwa funkcjonalność zależna jest od producentów telefonów oraz od wersji oprogramowania UHP4 obsługującego UWA

ad.2 - można sprawdzić interfejsem diagnostycznym poprzez wejście w moduły: Informacje-rozrywka UHP w wyświetlonym okienku jedna z pozycji będzie dotyczyła aktualnej wersji oprogramowania (u mnie jest obecnie najnowsza 3.20)

ad.3 - oczywiście można zaktualizować oprogramowanie UHP w ASO lub dobrym warsztacie specjalizującym się w Oplach i posiadających interfejs Tech2 lub MDI oraz dostęp online do GM - koszt ok. 150,0 zł
Odpowiedz
(2012-Mar-13, 15:57)Mietas link napisał(a):oprogramowania UHP4 obsługującego UWA

Hmm... to oprocz wersji oprogramowania UWA powinnam tez znac wersje oprogramowania UHP4? bo potrzebuje dokladnych informacji do listy....

Odpowiedz
Po aktualizacji softu UHP4 chodzą u mnie w Signum wszystkie aktualne telefony.
Dlatego też demontuję dokładkę i w jej miejsce trafi roletka z miejscem na kubki.

Mietas możesz dopisać jako kompatybilny LG Swift 3D
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości