na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 153 44 094 2017-Sty-14, 08:19
Ostatni post: Kaliope
  {B} 1.9cdti 120km - Zgrzyt podczas redukcji na 4 oraz "drgania budą" jaca85 15 496 2017-Sty-13, 21:46
Ostatni post: tEREk
  {B} AF-40 Skrzynia biegów automatyczna - obsługa, naprawa, wymiana oleju zlooty 25 6 922 2017-Sty-02, 21:49
Ostatni post: andreff84
Ocena wątku:
  • 57 głosów - średnia: 3.28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] WYMIANA KOŁA DWUMASOWEGO 1.9CDTI Z19DT/DTL
A masz inne charakterystyczne objawy dla koła dwumasowego? Np trzaskanie i słyszalne odgłosy? Taki sam przypadek miał kolega wyżej, i do wymiany był rozrusznik. Teoretycznie niema to nic wspólnego no chyba ze masz jakieś mega zajechane koło, to możliwe ze wtedy może występować jakiś problem. Wg mnie wina rozrusznika bo był już nie jeden taki przypadek- sam to przerabiałem u siebie
Odpowiedz
Szczerze mówiąc to ja nie słyszę objawów koła dwumas takich na przykład jak na tym filmiku z forum (VECTRA C). A czy gdybybył uszkodzony rozrusznik to kręciłby normalnie tak jak w moim przypadku?
Odpowiedz
U mnie tez problem raz był raz go nie było... Miałem 2 zafiry u siebie z tym problemem, rozrusznik dałem do regeneracji i teraz odpala idealnie. Jeździłem tak 3 miesiące i problem raczej uporczywy nie był.
Kolega wyżej miał ten sam problem i po kilku rozmowach ze mną zmienił rozrusznik i auto odpala teraz idealnie. Z angielskiego forum wyczytałem że to częsty objaw np długiego jeżdżenia z walnięta dwumasą, wiec może zasługa poprzedniego właściciela w Twoim przypadku wink
Odpowiedz
(2014-Cze-11, 14:05)renif_er link napisał(a): Za to stwierdzili ze jest do wymiany koło dwumasowe. Czy może to mieć związek z tym trudnym odpalaniem??

Zasadniczo było już wiele przypadków padających rozruszników. Auto niby kręci, ale fura nie chce palić, gdyż rozrusznik kręci lekko słabiej i nie ma odpowiedniej kompresji. Także pod lupę musi iść rozrusznik. Jednakże, w z19dt ponoć często zdarza się (choć u nas na forum chyba jeszcze nikt tego nie robił) problem ze słabo dokręconym kołem zębatym wału korbowego o czym mowa jest tutaj: http://klubzafira.pl/forum/silnik-23/wal.../#msg63674   
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
Wiatm wszystkich po dłuższej przerwie. Ale jak 3 lata od kupna jeżdzę tak dopiero Zosia się rozkaprysiła i mi numery wycina. Na obecną chwilę dwumase czuć przy gaszeniu silnika jak sobie podskakuje silnikiem. Póki co jeżdzę do jej lub mojego końca razz

Mam w temacie dwa pytania:
1. Gdzie można kupić w najbardziej rozsądnej cenie sprzęgło z dwumasą?
2. Czy ktoś sprowadzał UK sprzęgło z dwumasą i jaka jest różnica wg Polski?
Odpowiedz
osobiście dwumase kupiłem na allegro- jest tam bardzo duży sklep internetowy który sprzedaje tego na potęgę... zapłaciłem za sam dwumas niecałe 950zł z przesyłką, na cześć mam pisemna gwarancje, wszystko jest sygnowane logiem GM. Ile w tym prawdy że to "oryginał" to nie wiem, ale na nowym dwumasie zrobiłem już 20tys i narazie jest idealnie. Nie wiem czy można tutaj podawać linki (reklama), ale koło bardzo łatwo odszukać na allegro- szukaj po cenie, od najniższej. Widziałem że sprzęgło też mieli w dobrej cenie- osobiście z tej oferty nie korzystałem, także nie jestem w stanie się wypowiedzieć w tej kwestii
Odpowiedz
Adasko a możesz mi na priv podać nazwę sklepu na allegro bo muszę przed urlopem ogarnąć tą moją MAGME razz
Odpowiedz
(2014-Cze-15, 17:15)adasko2253 link napisał(a): narazie jest idealnie. Nie wiem czy można tutaj podawać linki (reklama)

sprawdzonych i godnych zaufania ludzi zawsze warto podać...także śmiało
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
W takim razie ze swojej strony polecam ten sklep- paczka dotarła można powiedzieć w 24h, niestety z winy kuriera została uszkodzona także odesłałem do nadawcy i po kolejnych 24h paczka była u mnie. Wina za uszkodzenia leżała po stronie kuriera (7- siódemka), ponieważ ktoś prawdopodobnie nią rzucił i to nie raz, także podziękowałem kurierowi za takie coś.

SKLEP MOTO-NET
Kraków
tel: 500-737-888
e-mail: motonet77@interia.pl
gg: 7575313

STRONA "O MNIE"
http://allegro.pl/my_page.php?uid=11449450

I tutaj przedmioty użytkownika
http://allegro.pl/listing/user/listing.p...s-11449450

A tutaj samo koło za 898zł
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-luk-ope...47545.html

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
Dzięki wielki już z mechanikiem zaraz poo długim weeku się umówiłem na rozebranie i sprawdzenie które koło będzie bo miał już raz wtope ze się nr nadwozia z danym kołem nie zgadzały
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości