na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 856 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
  {B} Problem z płynem chłodzącym. norkoel 1 414 2018-Maj-13, 13:37
Ostatni post: rusincfh
  {B} Jak sprawdzić czy termostat działa poprawnie -1.9 cdti Kaliope 3 767 2018-Maj-13, 11:33
Ostatni post: Motor84
Ocena wątku:
  • 70 głosów - średnia: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 cdti - Problem z dogrzaniem. Termostat?
Witam. Mam pewien problem i nie jestem pewny czy idę dobrą drogą dedukcji. Po przejechaniu 12 km takiej ostrzejszej jazdy po mieście, moja Zafira przy temperaturze powietrza -11 stopni, osiągnęła maksymalnie 61 stopni, a gdy już miała te 61 to zaraz temp spadała do ~56 i tu moje pytanie czy to wina termostatu ? Czy potrzeba więcej czasu aby się nagrzała? Silnik 1.9 cdti 120km.

Kolego proszę zwróć uwagę na ortografię i pisz przy pomoc polskich znaków jak ą, ę ł, ó itp...
Odpowiedz
Powinna trzymać około 90 stopni . Mimo że mam 2.0dti ilość płynu będzie raczej podobna , a dzisiaj przy -11st  temperaturę 88st złapała po siedmiu km. Więc chyba dobrze myśliisz o termostacie .
Odpowiedz
Dzieki Ci bardzo. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Klasyczny objaw padniętego termostatu. 130zł na alle i 3 godzinki w garażu. Chyba, że ASO za 700zł smile

Odpowiedz
Raczej pozostawię to ludziom, którzy lepiej się na tym znają maja odpowiedni sprzęt do tego i ciepłe miejsce, aby to robić, od razu przy zmianie rozrządu aby nie oddawać 2 razy samochodu. Dzięki za instruktaż i za porady.
Odpowiedz
(2016-Sty-05, 16:29)natec link napisał(a): Witam. Mam pewien problem i nie jestem pewny czy idę dobrą drogą dedukcji. Po przejechaniu 12 km takiej ostrzejszej jazdy po mieście, moja Zafira przy temperaturze powietrza -11 stopni, osiągnęła maksymalnie 61 stopni, a gdy juĹź miała te 61 to zaraz temp spadała do ~56 i tu moje pytanie czy to wina termostatu ? Czy potrzeba więcej czasu aby się nagrzała? Silnik 1.9 cdti 120km. witam ja bym się wstrzymał z wymianą mianowicie dlatego Ĺźe wymieniałem miesiąc temu i przy -14 temperaturę jaką osiągnąłem po przejechaniu 15 km w mieście to niecałe 60 st. a termostat nĂłwka

Kolego proszę zwróć uwagę na ortografię i pisz przy pomoc polskich znaków jak ą, ę ł, ó itp...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości