na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Wymiana termostatu 1.9 CDTi - Z19DT , Z19DTL tEREk 29 48 419 2018-Maj-01, 08:53
Ostatni post: Ari17
  {B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaĹşniki grynia 77 45 829 2017-Cze-20, 10:36
Ostatni post: Kaliope
  [TUT ZB] Zafira - wymiana chłodnicy układu chłodzenia silnika Z19DT szymekmaj 7 23 171 2017-Maj-07, 10:30
Ostatni post: szymekmaj
Ocena wątku:
  • 75 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Wymiana filtra kabinowego/przeciwpyłkowego
Witam, zdementowałem schowek i wyjełem stary filtr.
Ma może ktoś jakiś pomysł jak wsadzić drugi? Nowy?
Męczyłem sie ponad godzinę i d*pa, dziad staje w połowie i nie chce dalej wyjść. Rozmiary filtra te same jak i grubość. Może ta czerwona gumowa obwódka przeszkadza i może ją obciąć?

Wysłane z mojego GT-I9505

Odpowiedz
Kolego nie wiesz jak się nazywa a go włożyć chcesz. Filtr pyłkowy jak już i powinien normalnie wejść tyle że jak guma jest nowa czasami trzeba mocno docisnąć.
Odpowiedz
A jak bym tą gumę trochę wazeliną nasmarował?

Odpowiedz
Możesz byle czymś czego potem w aucie nie będziesz czuł.
Odpowiedz
A zdemontowales napewno wszystko?
Bo u nas wymienialismy i fakt, ze trzeba miec rece zlodzieja ale jakos bez wiekszych problemow udalo sie to tam wsadzic.
Odpowiedz
Witam, mi filtr kabinowy stary wyszedł z oporem a nowy delikatnie bez problemu umieściłem, pozdr
Odpowiedz
Sprawdź czy stary filtr wchodzi bez problemu, być może gdy wyjmowałeś filtr brudy typu liście zostały w kanale i trzeba to wyczyścić.
Odpowiedz
Nie wiem jak w ZB ale u mnie w ZA, jak wkładaliśmy razem z Szymonem (racool) to musieliśmy go lekko nożykiem przyciąć. Ta gąbka była za szeroka i tez wchodził do połowy a później stawał okoniem.
Odpowiedz
Koledzy sprawa teraz wygląda tak.
Po wymianie filtra pyłkowego po dwóch dniach gdy po odpaleniu silnika czuć taki smród jak by jakieś kable się paliły.
Gdy go wymieniałem nie ruszyłem żadnych kabli oprócz tego ze schowka.
Czy po wymianie filtra jest to normalne czy coś się dzieje?

Odpowiedz
Z całą pewnością nie jest to normalne - po wymianie filtra nie powinno być czuć żadnych zapachów - powietrze czyste, normalne
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości