na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Wymiana termostatu 1.9 CDTi - Z19DT , Z19DTL tEREk 29 48 570 2018-Maj-01, 08:53
Ostatni post: Ari17
  {B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaĹşniki grynia 77 46 103 2017-Cze-20, 10:36
Ostatni post: Kaliope
  [TUT ZB] Zafira - wymiana chłodnicy układu chłodzenia silnika Z19DT szymekmaj 7 23 286 2017-Maj-07, 10:30
Ostatni post: szymekmaj
Ocena wątku:
  • 75 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Wymiana filtra kabinowego/przeciwpyłkowego
Czyli co to może być? Śmierdzi tylko jakieś parę minut i później jest spokój.

Wysłane z mojego GT-I9505

Odpowiedz
a smarowałeś w końcu czymś tą gumę na filtrze?? biggrin
MoĹźe to to??
Odpowiedz
Właśnie nie smarowałem nic bo dociełem trochę gumy co były w koło filtra i wszedł z oporem ale wszedł.

Odpowiedz
A teraz tak myślę że to może jednak wina filtra. Nowy jest koloru żółtego z pomarańczowa gumka w koło, a stary był bez żadnej gumy i cały biały.
Wiem że normalnie nazywa się to filtr pyłkowy, ale w Niemczech w polskim znaczeniu nazywa się to filtr powietrza i taki kupiłem. Mimo tego ze na pewno jest do mojej Zafiry i ma te same rozmiary i ten sam wygląd samego środka i różni się kolorem i ta czerwoną gumą to może to nie ten? Jest gdzieś w Zafirze filtr powietrza?

Odpowiedz
No i druga sprawa co mnie zastanawia że śmierdzi tylko przez chwile. Żeby śmierdziało cały czas to ok.
Czyli skąd ten smród? I to od tej pory jak wymieniłem filtr. Może jednak to nie ten filtr wsadziłem?

Odpowiedz
Czyli mam tylko jedno pytanie które mnie męczy.
W Zafirze B z silnikiem benzynowym znajduje się filtr pyłkowy i filtr powietrza?
Bo jeżeli tak to sprawa smrodu się rozwiązała, śmierdzi bo w miejsce filtru pyłkowego wsadziłem filtr powietrza.

Odpowiedz
W każdym aucie od pewnych lat są filtry pyłkowe a powietrza do silnika są praktycznie od zawsze. A nawet jak filtr pyłkowy był by taki sam jak powietrza i wsadził byś go w złe miejsce  to niby dlaczego miało by śmierdzieć jak jest nowy.
Odpowiedz
W Zosce masz 4 filtry:
Filtr powietrza
Filtr oleju
Filtr paliwa
Filtr kabinowy (pylkowy)

Zaraz Ci moge podac nazwy filtrow po niemiecku smile Bo kupowalam niedawno smile
[br]Dodano: [time]1386535404[/time]
Filtr powietrza - Luftfilter
Filtr oleju - Ölfilter
Filtr paliwa - Kraftstofffilter
Filtr kabinowy - Innenraumfilter lub Pollenfilter

Kabinowy mozesz kupic weglowy albo papierowy. Weglowy drozszy.
Odpowiedz
No i wszystko jasne.
Śmierdzi bo wsadziłem filtr powietrza w miejsce pyłkowego.
Jutro jadę kupić prawidłowy i montaż na nowo.
A byłem właśnie zaskoczony że po tym jak wymieniłem filtr pojawił się smród.

Dziękuję za nazwy. Przydadzą się.

Odpowiedz
No i tez wiem czemu z takim strasznym oporem też wchodził.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości