na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 Z20LER - węże/rurki do chłodnicy oleju racool 2 715 2015-Lut-28, 00:19
Ostatni post: racool
  {B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin rafcisz 8 1 176 2014-Gru-24, 14:19
Ostatni post: aszifo
  {B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem rafcisz 106 13 556 2014-Sie-11, 11:33
Ostatni post: Ron
Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 2.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - Ile dolewać oleju do silnika?
to nawet mój maluch tyle nie wypije...  34
Odpowiedz
Proszę o szacunek dla malucha.
Mój wcale nie pił.

Wysłane z mojego GT-I9505

Odpowiedz
Kolego rafcisz  mi bierze średnio 0,2 do 0,3 litra na 1000km a mam ten sam silnik czyli Z2.0LER. Jak go pogonisz tak w okolicach 200km/h na trasie to 0,5 też weźmie.

OPLE tak mają, pierścienie są do bani z tego co słyszałem, choć również za dużo dobrego się nie mówi o uszczelniaczach zaworów w głowicy.
Odpowiedz
Zajechany Peugeot 205 z przebiegiem 570 tys km palił mi 1,2 litra na 1000 km, ale miałem rozwaloną panewkę oporwą i na zakrętach wał się przesuwał w silniku smile
Może gdzieś ten twój kolega gubi ten olej ?

A jak on dolał 4 litry mając minimum (czyli powinien dolac tylko litr) to mu może odmą wywaliło ? Niech poszuka zguby w filtrze powietrza smile
Odpowiedz
Witam, wymieniłem olej na FUCHS TITAN GT1 PRO FLEX 5W30 XTL zrobiłem 2kkm z tego 1,5 w trasie i jeszcze nic nie dolewałem. Użytkuję Zofiję 3 lata i wszystko w porządku z pierścieniami jak na ośmioletni pojazd marki Opel  26 według tego co piszą koledzy. Drugi raz wymieniałem olej w tym pojeździe i nigdy nie musiałem dolewać. Pierwsza wymiana po 17,5 kkm, druga po 15,2 kkm.

Pozdrawiam Bizon-ek
Odpowiedz
(2014-Sty-10, 21:03)Bizon-ek link napisał(a): Witam, wymieniłem olej na FUCHS TITAN GT1 PRO FLEX 5W30 XTL zrobiłem 2kkm z tego 1,5 w trasie i jeszcze nic nie dolewałem. UĹźytkuję Zofiję 3 lata i wszystko w porządku z pierścieniami jak na ośmioletni pojazd marki Opel   według tego co piszą koledzy. Drugi raz wymieniałem olej w tym pojeĹşdzie i nigdy nie musiałem dolewać. Pierwsza wymiana po 17,5 kkm, druga po 15,2 kkm.

Kolego akurat tu kolega pytał o motor 2.0turbo LER a nie o 1,8, to po pierwsze. Po drugie każdy silnik pali olej, tylko że niektóre na tyle mało że od wymiany do wymiany będzie to ok 0,3 litra, i nie trzeba nic dolewać.
Akurat silnik który posiadasz występował w kilku rodzajach - różnice w oznaczeniach silnika, któreś szczególnie lubiły pić olej tak jak 1,6 - tu już koledzy mają pewnie lepszą wiedzę. Oczywiście kolosalny wpływ na branie oleju ma przebieg oraz styl jazdy. Z tego co piszesz wnioskuję że robisz ok 15tyś rocznie, czyli przebieg masz niewielki, zobaczysz co będzie przy 200tyś. Zrobiłem eksperyment jak jechałem z Poznania do Wawy dalej do Torzymia i z powrotem do Poznania, większość trasy po A2 na tempomacie 120km/h no i przejechałem ze 100 km po miastach przed korkami. Zrobiłem ponad 1000km i na bagnecie nie było prawie różnicy, ale jak muszę szybko dojechać do Hamburga albo Antwerpii i szybko wrócić, często przyśpieszam i jak się da jadę ponad 200km/h to od 0,3 do 0,5litra na 1000km trzeba dolać.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości