na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin rafcisz 8 1 196 2014-Gru-24, 14:19
Ostatni post: aszifo
  {B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem rafcisz 106 13 602 2014-Sie-11, 11:33
Ostatni post: Ron
  {B} 2.0 Z20LEH - jaki wybrać olej rafcisz 6 1 718 2014-Maj-04, 10:32
Ostatni post: rafcisz
Ocena wątku:
  • 58 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - Rumot podczas odpalania silnika
Witam mam mały problem. Gdy odpalam silnik to pod czas odpalenia słychać coś takiego jak by było coś luźne. Czy to normalne?

Wysłane z mojego GT-I9505
Odpowiedz
Ustaje po 1-2 sekundach? Może być wadliwy napinacz łańcucha rozrządu.
Odpowiedz
Powiedział bym że to trwa 1 Sekunde. I nie słychać to przy każdym odpaleniu.
Rozrząd kompletny teraz wymieniałem.
Mogę tak jeździć czy rozrząd może się rozsypać?

Odpowiedz
Objaw bardzo podobny do mojego - chociaż w zupełnie innym silniku. Kompletnie ignorowałem przez dobrych parę lat, praktycznie traktowałem jako element rozruchu i tyle. Oj sporo mnie to kosztowało. Nauczyłem się, że napinacz to sprężyna dodatkowo dociskana ciśnieniem oleju. Po "sekundzie" pracy silnika olej zaczyna dociskać i łańcuch dostaje prawidłowe naprężenie, mimo że sprężyna jest wadliwa. Powstaje krytyczna sekunda, w której łańcuch jest luźny.

Skoro niedawno miałeś robiony rozrząd, to możliwe że coś mechanik spieprzył (albo wada materiałowa). Ale wcześniej upewnij się, czy mechanizm docisku łańcucha jest u Ciebie taki sam.
Odpowiedz
Czyli rozrząd może się rozsypać?

Odpowiedz
Przy nieprawidłowym docisku grozi przeskok łańcucha. Od tego może rozsypać się cały silnik.
Odpowiedz
No i ja zawsze mam szczęście.
Żeby to wymienić to pewnie trzeba rozebrać cały rozrząd. A rozebrany raz rozrząd trzeba wymienić na nowy?

Odpowiedz
Być może wymiana samego napinacza może się odbyć bez ściągania łańcucha. A czy masz pecha to jeszcze nie wiadomo. Jeśli nawala Ci rozrząd zaraz po wizycie w warsztacie, to powinni Ci to poprawić za darmo w ramach rękojmi/gwarancji/niezgodności z umową.
Odpowiedz
Z reklamacja by nie było problemu. Tylko ze rozrząd wymieniałem w Niemczech i akurat dzisiaj przyjechałem na urlop do Polski. I teraz nie wiem co robić. Czy naprawić tu czy poczekać aż wrócę. Na nowym rorzdządzie przejechałem może 1500km. Więcej na pewno nie.

Ale w moim silniku jest pasek rozrządu. Jest też i łańcuszek?

Ale teraz sobie przypomniałem że przed wymianą rozrządu też tak robiło.

Odpowiedz
Rumot bym przez tłumik.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości