na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin rafcisz 8 1 183 2014-Gru-24, 14:19
Ostatni post: aszifo
  {B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem rafcisz 106 13 570 2014-Sie-11, 11:33
Ostatni post: Ron
  {B} 2.0 Z20LEH - jaki wybrać olej rafcisz 6 1 709 2014-Maj-04, 10:32
Ostatni post: rafcisz
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - Jak rozpoznać wadliwy napinacz łańcuszka rozrządu
Witam.
Mam pytanie jakie są objawy wadliwego napinacza łańcuszka rozrządu?

Bo kiedy odpalam silnik to słychać taki lekki hałas który występuje gdy silnik jest ciepły. Gdy jest zimny to jest dobrze. Jest to taki hałas jak by jakiś plastik gdzieś był luźny i gdzieś uderzał. Hałas występuje tylko pod czas odpalania silnika.
I zastanawiam się czy to czasami nie napinacz łańcuszka rozrządu. Paru moich znajomych stwierdzili że coś musi być luźne bo napinacz inaczej hałasuje, nie wiem co o tym myśleć.

Kolego na przyszłość wpisz w tytuł zakładanego wątku jakiego typu Zefiry problem się tyczy i jakiego silnika np {B} 1,9dt lub 1,9CDTI/120 - ułatwi to pozostałym pomóc Tobie
Wysłane z mojego GT-I9505
Odpowiedz
Powiem tak jak by był luźny to nie wierzę żeby ci już dawno łańcuch nie przeskoczył lub czy by go nie zerwało.
Odpowiedz
Też tak jeden znajomy mi powiedział.
No i tym bardziej że mam wstawiony nowy rozrząd firmy LUK
Po wymianie rozrządu nie zrobiłem nawet 3000 tys. Km.

No i dzisiaj miałem dwa razy przypadek że po odpaleniu silnika było słychać takie dwa hałasy jak by były jakieś luzy na tłokach.

Sam już nie wiem co o tym myśleć.
Od czego zacząć szukać przyczyny?

Odpowiedz
Widzę że nie bardzo wiesz o czym piszesz, jak mogą być luzy na tłokachHuh?Huh?Huh?Huh?
Odpowiedz
Ja nie piszę że są luzy na tłokach. Tylko że jest taki dźwięk podobny jak by gdzieś był luz na tłokach czy wale. Nie wiem jak to opisać.

Jest to dźwięk takiego pukania. Puknie ze dwa razy i to wszystko.

Może to poduszki silnika? Jak rozpoznać zużyte poduszki?

Odpowiedz
Stukać mogą,poduszki,panewki,zawory i jakieś 50 innych rzeczy. Najlepiej nagraj filmik i wstaw wtedy można oscylować koło czegokolwiek.
Odpowiedz
Jutro nagram

Odpowiedz
Odwiedziłem dzisiaj mechanika i po jego oględzinach stwierdził że tłumik gdzieś ma drgania i to on tez daje hałas a raz nie.
Powiedział też że jeżeli był by to wadliwy napinacz łańcuszka rozrządu to po wymianie rozrządu bym nie zrobił nawet 300 kilometrów i by go zerwało.
Więc to nie napinacz tylko tłumik.

Odpowiedz
Dołączam filmik

http://w784.wrzuta.pl/film/7KW019VcJ0l/20131221_070214

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości