na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jak sprawdzić czy termostat działa poprawnie -1.9 cdti Kaliope 3 585 2018-Maj-13, 11:33
Ostatni post: Motor84
  {B} [B] Wentylator chłodnicy - dyskusja, wymiana, problemy, testy, przekaźniki grynia 77 43 809 2017-Cze-20, 10:36
Ostatni post: Kaliope
  {B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa przemeks 288 64 933 2017-Cze-11, 09:48
Ostatni post: slawek
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy
Dzieki za odpowiedz. pozdrawiam
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie termostatu. Czy termostat z obudową od vectry c 1.8 z18xer spasuje do zafiry b1.8 z18xer.
Odpowiedz
to ten sam silnik, więc nie widzę powodów żeby nie pasował. Chyba, że wtyczka inna, ale nie sądze
Odpowiedz
koledzy mam pytanie , czy w tych naszych benzynowych silnikach XER można wymienić sam termostat a zostawić starą obudowę z grzałką czy musowo jest kupować komplet , proszę o podpowiedź
Odpowiedz
Ja w swojej Zafirze B 1.8 XER sam wymieniłem termostat, to żaden problem. Musisz najpierw spuścić płyn, przy chłodnicy u dołu po lewej stronie jest kranik spustowy. Wymieniasz termostat, zalewasz płyn i gra. Jeżeli chodzi o termostat to proponował bym Ci kupić oryginalny GM, koszt nie całe 200zł i masz spokój.
Odpowiedz
(2013-Gru-27, 22:50)JacekZKL napisał(a): No cóż, ułamałem to dziadostwo. Chciałem spojrzeć na tę złączkę, podgiąłem do góry i trach...
Ale nawet jakbym nie ułamał to i tak bym musiał to zrobić, gdyż w środku złączka był a cała ukruszona, w miejscu styku z uszczelką.
Więc i tak by nie było szczelne.
Kupiłem 2 metry szlaucha ogrodowego, średnica wewn. 16 mm, dwie opaski i zrobiłem obejście tego wynalazku.

Druga sprawa to ściskając tę grubą rurę wychodzącą z termostatu - wylatuje woda z tej pionowej rurki.
Przy zimnym silniku termostat powinien być zamknięty? Znaczy że jest zablokowany w pozycji otwartej? Wcześniej próbowałem go zagrzać na postoju ale w test mode pokazywało 96 stopni a termostat powinien być zamknięty aż do 105 stopni.

Swoją drogą z czego dziś robią te auta, to już druga rzecz którą urwałem. Czeka mnie wymiana termostatu ciekawe co popsuję przy tej okazji.

Jacek jak odpiąłeś ta plastikowa zatyczkę właśnie na tym pionowym odprowadzeniu od obudowy termostatu? tam jest plastikowa zapinka typu koszyk nie chcę tego połamać>?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości