na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 - Z20LER - Z20ler problem z turbiną kislu001 1 256 2018-Maj-04, 21:39
Ostatni post: ryba1
  {B} 2.0 Z20LER - filtr paliwa racool 16 3 766 2017-Sie-23, 12:02
Ostatni post: dany1107
  {B} 2.0 Z20LER - Problem z uruchomieniem na zimnym racool 9 2 287 2015-Gru-18, 13:02
Ostatni post: ziz
Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LER - stan i zuĹźywanie oleju
Witam.
Zafira 2.0 turbo benzyna 200 km 2006 rok.
Jutro wracam do domu z urlopu i mam do zrobienia jeszcze 1500 km.
Dzisiaj rano zrobiłem kontrolę oleju i na bagnecie było mniej jak pół poziomu oleju, wiec dolałem pół litra i teraz mam 3 mm ponad stan.
Pytanie mam takie czy muszę teraz coś z tym zrobić czy mogę tak jechać?
Bo boje się że teraz może wywalić jakieś uszczelki. Ale z drugiej strony pod czas jazdy trochę tego oleju spali..
Teraz nie wiem co z tym robić, czy odessać ten olej czy jechać bez obaw.

Wysłane z mojego GT-I9505

Odpowiedz
Zostaw w spokoju.
2.0 turbo zeżre go z przyjemnością smile
Odpowiedz
Zafira 2.0 T benzyna 200 KM 2006 rok. 100000 tyś km przejechane.
Krótko i na temat ile powinna brać oleju? O ile wogóle powinna.

Sprawdzałem dokładnie:
Trasa, praca silnika o koło 9 godzin ( 900 km) prędkość 140-180 km/h  4 setki oleju.

Cykl miejski 900 km 2 setki oleju.

Czyli zrobiłem ogólnie 5.500 km po wymianie oleju i już dolałem 2,5 litra oleju.

Dobrze czy nie to nie wiem. Autko na razie chodzi.

Odpowiedz
Wg. producenta norma to do 0,6 litra na 1000 km. Mi bierze podobnie jak Tobie. Często padają uszczelnienia zaworów, takie gumeczki za kilka złotych, i zaczyna popijać. Wymiana jest dość upierdliwa bo trzeba zwalić głowicę czyli od razu szlif, kontrola szczelności zaworów, nowy rozrząd, uszczelka pod głowicę itp.... i się robi kosztownie.

Póki się mieści w normie nic bym nie robił, chyba że turbiną popija. Zdejmij sobie wąż za intercoolerem ten który idzie na kolektor dolotowy i obróć do góry nogami jak wyleci olej (ok 50 ml lub więcej to masz winowajce) - to tak na domowo do sprawdzenia, trochę prostacko.
Odpowiedz
Co prawda mam inny silnik bo 1.6 (Z16XE1) w Astrze H i u mnie zużycie oleju na 1000 km to około 0,7 może 0,8 l. Jazda miejska. Na niebiesko nie kopci, wycieków nie ma. Na razie nic z tym nie robię.
Przebieg auta to podobno 180 000 km.
Odpowiedz
Tak się zastanawiam z tym olejem bo silnik mam jeszcze dobre pół roku na gwarancji, a po kupnie nie zrobiłem jeszcze 6000 tyś km. 
I tak sobie myślę czy tego nie wykorzystać. Tylko tyle że przy zakupie zostałem poinformowany przez sprzedającego że pół litra na 1000km może brać.

Odpowiedz
A jaki olej lejesz?
Mi jak poprzednia zaczęła podciągać to przeszedłem z 0w-40 na 5w-50 i spalanie oleju spadło o połowę.
Odpowiedz
O Ile się nie mylę to mam wlany 10w30 i taki też dolewam.
Nawet nie wiem jaki po wymianie jest wlany. Pojechałem do sklepu i na dolewanie kupiłem 5 litrów oleju o tej samej wartości tylko innej firmy. Ale jest to olej tylko do Opla diesel i benzyna 

Kiedy dojadę do swoich kilometrów to oczywiście wymianę oleju mam zamiar zrobić. Dolewek nie biorę pod uwagę.

Odpowiedz
Albo zapytam teraz inaczej.

Jaki olej byście mi doradzili wlewać?
Interesuje mnie firma i właściwości.
Jaki był by najlepszy.

Odpowiedz
rafcisz. O ile pamiętam to temat oleju był poruszany.... poszukaj tematu na szukajce smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości