na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [B] DemontaĹź CIM Kaliope 33 17 294 2018-Lis-01, 12:32
Ostatni post: rafael
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 104 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  {B} Problem z kratką nawiewu prawy przĂłd max1233 1 238 2018-Kwi-24, 08:47
Ostatni post: cypis
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Zderzak przĂłd - uszkodzenia, demontaĹź, montaĹź, wymiana, naprawa
Trza nieco rozruszać no a przy okazji temat u mnie aktualny  22

Wyjeżdżałem dziś z posesji znajomej (mega ciasno) i składałem się chyba na 6 razy... No i przy 3cim miałem niefart i przy minimalnej prędkości przywaliłem zderzakiem przód. A że było to coś na wzór szyny to tam są takie cienkie boczne wypustki i w taką niestety wjechałem (krawędź). Gdyby to był front, to pewnie nic by nie było.... No i bilans strat mam taki, że dolna część ta pod środkową kratką jest wgięta nieco, tamże jest pęknięcie lakieru, podobnie jak i tablica. Przy okazji ramka z Zkcoś też się kawałek ukruszyła. Prędkość minimalna, miałem może po 15 cm luzu z przodu i tyłu...

I teraz seria pytań:
- jak daleko jest plastik zderzaka od tej belki wzmocnienia pod nim?
- czy takie wgięcie da się jakoś na ciepło wypchnąć czy konieczne jest spawanie plastiku (popękany nie jest, ale jest wgięty) Ten plastik z tego co kojarzę jest dosyć miękki i podatny.
- czy da się takie coś zrobić bez ściągania zderzaka Huh? Mam go ładnie spasowanego i nie chciałbym tego psuć....
Odpowiedz
W tej firmie robią takie różne cuda:
s-plus.pl/salony/

Cenowo nie ma rewelacji, ale wygląda lepiej niż przed wink

Sent from my BlackBerry using Tapatalk
Odpowiedz
pokaż jakąś fotę tego uszkodzenia, będzie wiadomo ocb
Odpowiedz
Wrzucę za tak bardziej wieczorkiem....
Odpowiedz
Niestety małe problemy techniczne...

Zdjęcia takie sobie, robione komórką

[Obrazek: DSC00117.jpg]  [Obrazek: DSC00118.jpg]  [Obrazek: DSC00119.jpg]  [Obrazek: DSC00121.jpg]

Jak myślicie, da radę zrobić to samemu suszarką czy konieczny warsztat Huh?
Odpowiedz
Spróbować zawsze można ale wydaje mi się, że będzie trudno to zrobić tak aby nie było nic widać. Autko do garażu suszarka i coś do wypychania z drugiej strony, byle nic ostrego.

Za metodę suszarkową prawie nic nie zapłacisz, a może zaoszczędzisz na warsztacie.

Powodzenia smile
Odpowiedz
Suszarką tego nie zrobisz,także szukaj znajomego lakiernika,który nałoży matę szklaną+żywicę,da szpachel  i polakieruje.W taki sposób będzie to trwałe.
Odpowiedz
Ale samo włókno nic nie da, bo w tej chwili przez to że jest wgięty jest też odkształcony do góry, przez co środkowej kratki nie da się ułożyć tak jak ma być (ona wyskoczyła z 3 zatrzasków). Póki co mogę tak jeździć, jak znajdę czas to wjadę na jakiś kanał (muszę zmienić i tak żarówkę w prawym halogenie) i pobawię się w wypychanie tego... A potem się zobaczy... Albo troszkę lakieru, albo trzeba bedzie dołożyć tyćkę szpachli...Bogu dzięki że to tylko zderzak
Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem powinieneś poszukać człowieka, który zajmuje się spawaniem plastików. Sama szpachla lub włókno szklane może być za słabe, tym bardziej że jest to taka część zderzaka która jest narażona na bliskie spotkania z krawężnikami, bryłami śniegu itp. Ja gdybym miał robić coś takiego to najpierw termicznie potraktować okolice uszkodzenia i maksymalnie odkształcić zderzak do stanu pierwotnego.
Mam spawarkę do plastiku ale mieszkasz troszeczkę za daleko. :20:
Odpowiedz
Do pewnego stopnia wypchniesz to opalarką (dmuchawą) do opalania farb okiennych. 0czywiście reszta to prace lakiernicze. Ale trzeba uważać, żeby nie narobić sobie szkód, jeżeli nie chcesz zdejmować zderzaka.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości