na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} ( Opel Zafira ) Kabel Opel Zafira B 2010r - Jaki kabel diagnostyczny TheForce 9 225 2018-Sie-21, 20:53
Ostatni post: TheForce
  {B} Akumulator pada po 5 dniach bogumil67 37 3 445 2017-Mar-02, 21:47
Ostatni post: bogumil67
  {B} [B] Kierunkowskaz - jaki zamiennik tOmki 4 990 2016-Wrz-03, 09:22
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 65 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Jaki akumulator? Dobór akumulatora dla ZB
witam.

Z numeru vin wychodzi że powinienem zakupić akumulator 60 AH
CZY NIE JEST ZA MAŁY
alternator jest 100 A
jaki prąd rozruchowy ma być?
Odpowiedz
To jest standardowy akumulator na pierwszy montaż - spokojnie możesz dać większy, ale bez przesady - ja od 3 lat mam 72 Ah (Futura)
Odpowiedz
Pojemność w dieslu nie jest tak istotna jak prąd rozruchu, możesz mieć w granicach 700-800A
Odpowiedz
Centra Futura, Bosch S4, Varta Dynamic Blue - 72Ah 680A
Odpowiedz
Polecam także GigaWatt produkuje je Bosch w innym opakowaniu i tańszy miałem w Zosi.
Odpowiedz
Ja mam GigaWatt i daje radę więc polecam.
Odpowiedz
Jakość ,cena , moc rozruchowa-Centra Futura Ca722 12V 72Ah 720A

A tu link do katalogu , sam takiego używam

http://centra.com.pl/pub/uploaddocs/centra_pl_sc.pdf
Odpowiedz
Muszę napsioczyć po raz pierwszy na Vartę. Niestety wytrzymała tylko 4 lata. Ładowałem ostatnio 2 razy i trzyma tylko 1-2 dni. I co tu kupić? Czy może 4 lata na diesla to norma? W benzynie Varta wytrzymała mi 9 lat.
Odpowiedz
Okres jak akumulator powinien wytrzymać to minimum te 5 lat. Ja jak pisałem wcześniej kupiłem i lata w Zosi z tego co wiem Gigawatt. Kumple na taxi pokupili Centry Futury do dieslów i śmigają równierz.
Odpowiedz
Szczerze? to kup najtańsze co będą mieli w sklepie.
Miałem drogą centrę jeszcze droższą vartę i nic nie warte były, centra 2 lata wytrzymała a varta 3 lata i umarła z dnia na dzień. Tym sposobem wyleczyłem się i wziąłem najtańszą opcję - o dziwo śmiga aż miło i poprzedniej (bo ostatnia to nie była zima) odpalała w największe mrozy.
Teraz, jak Zośkę kupiłem to założona jest w niej centra - na razie chodzi , zobaczę jak długo ale jak padnie to też wezmę najtańsze co będzie w sklepie..
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości