na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} ( Opel Zafira ) Kabel Opel Zafira B 2010r - Jaki kabel diagnostyczny TheForce 9 221 2018-Sie-21, 20:53
Ostatni post: TheForce
  {B} Akumulator pada po 5 dniach bogumil67 37 3 444 2017-Mar-02, 21:47
Ostatni post: bogumil67
  {B} [B] Kierunkowskaz - jaki zamiennik tOmki 4 990 2016-Wrz-03, 09:22
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 65 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Jaki akumulator? Dobór akumulatora dla ZB
Jeżdżę 3 dzień na tyn nowym aku 74Ah i powiem wam, że naprawdę rozruch nie ma porównania do tamtego aku o pojemności 61 Ah. Często przy starcie włączam najpierw testmode na zakładce z napięciem z aku i patrzę na ilę spada podczas rozruchu. Otóż na 61Ah zawsze napięcie spadało poniżej 10V, zwykle około 9.5 volt podczas kręcenia rozrusznikiem. Teraz za każdym razem spada tylko do 10.8-11V
Odpowiedz
Tylko jedna ważna rzecz przy akumulatorze z większą pojemnością. Musi mieć się kiedy doładować. Można dać większy ale nie w przypadku gdy auto robi krótkie trasy, typu 2 km. Ponieważ alternator nie da rady doładować akumulatora między uruchomieniami silnika i wówczas niestety pojemność akumulatora spada - pieniądze wyrzucone w błoto - chyba że co jakiś czas go doładujemy prostownikiem.

Ostatnio kupowałem akumulator do Mastera 2,5dci, wziąłem większy i sprzedawca właśnie przed tym mnie ostrzegał.

Odpowiedz
(2014-Wrz-21, 15:18)racool link napisał(a):Tylko jedna ważna rzecz przy akumulatorze z większą pojemnością. Musi mieć się kiedy doładować. Można dać większy ale nie w przypadku gdy auto robi krótkie trasy, typu 2 km. Ponieważ alternator nie da rady doładować akumulatora między uruchomieniami silnika i wówczas niestety pojemność akumulatora spada - pieniądze wyrzucone w błoto - chyba że co jakiś czas go doładujemy prostownikiem.

Pełna zgoda i mam tego świadomość. Dlatego kupiłem między innymi wychwalanego CTEKa, którego się podłącza w kilknaście sekund
Odpowiedz
Jak masz podłączona wtyczkę Comfort Connect ?
Minus do zacisku  na akumulatorze czy do jakiegoś punktu masowego ?
Odpowiedz
jeszcze nie podłączyłem tej wtyczki, na razie przez krokodylki, ale podłącze do zacisku (-)
Odpowiedz
Na dniach muszę zamówić akku - VARTA SILVER 74AH 750A

Mam webasto, podgrzewane fotele i inne elektryczne pierdółki. Oryginalnie siedział 66Ah. Alternator po VIN'ie wychodzi mi 120A.

(2014-Wrz-25, 22:29)kaliope link napisał(a): według mnie za duży jak na benzynę

Na rynku nie ma nic porządnego o zbliżonej pojemności do 66Ah, dlatego zdecydowałem się na 74Ah.
Odpowiedz
kaliope po ostatnich przeżyciach też zamówiłem CTEK MXS 5.0 12V/5A zabaczymy co to za cudo
Odpowiedz
Problemy z z rozruchem Zośki. Dziwne bo minusów na termometrze prawie brak. Pierwszy winny akumulator. Słusznie. Gwarancja (Centra Futura) do kwietnia 2015. Wczoraj zawiozłem do serwisu. Dziś decyzja. Miły pan powiedział że reklamacja nie zostanie uznana. Stwierdził że akumulator się skończył , ołów opadł itp. itd. Może jestem naiwny ale  ,  po co dają gwarancję na 3 lata ? Jak pralka czy lodówka się zepsuje na gwarancji to naprawa ew. wymiana na nową. Akumulator nie. W gwarancji o tym nie piszą. Po co płacić grubszą forsę na dobry (?) aku jak i tak wytrzymuje tyle co słabszej (zobaczymy) firmy. Kupiłem aku Maxis 74 ah za małe pieniądze. Zobaczymy.
Odpowiedz
Ten co miałeś był dobry, skoro jeszcze była gwarancja to konia obchodzi że się skończył, powinni uznać bez dyskusji. Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie. Firmówka może chodzić jak sam miałeś przykład a kupiłeś Maxiss i może chodzić 6-7 lat
Odpowiedz
Gościu stwierdził że tego gwarancja nie obejmuje. Ja naiwny myślałem że gwarancja obejmuje wszystko, prócz uszkodzeń mechanicznych. Powiedział że może wysłać aku do producenta , odpowiedź (odmowna) za 2 miechy. Raz już wymieniałem u nich Centre Future. Miesiąc wytrzymała, miała zwarcie czy coś takiego. Padania ze starości ( niecałe 3 lata) gwarancja nie obejmuje. Rodzice mieli kiedyś Wartburga , oryginalny aku z NRD wytrzymał 7 lat !  Jak ktoś ma pecha to mu cegła na łeb spadnie w drewnianym kościele. Nie polecam tego aku, drogi i nie wart tych pieniędzy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości