na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} ( Opel Zafira ) Kabel Opel Zafira B 2010r - Jaki kabel diagnostyczny TheForce 9 220 2018-Sie-21, 20:53
Ostatni post: TheForce
  {B} Akumulator pada po 5 dniach bogumil67 37 3 444 2017-Mar-02, 21:47
Ostatni post: bogumil67
  {B} [B] Kierunkowskaz - jaki zamiennik tOmki 4 990 2016-Wrz-03, 09:22
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 65 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Jaki akumulator? Dobór akumulatora dla ZB
(2014-Gru-09, 19:49)Bamber link napisał(a):skoro jeszcze była gwarancja to konia obchodzi że się skończył, powinni uznać bez dyskusji
Seba niestety nie masz racji.
To co facet stwierdził
(2014-Gru-09, 19:29)Mundurowy link napisał(a):że akumulator się skończył , ołów opadł itp. itd.
to fachowo nazywa się opad masy czynnej z płyt .
Spływ masy czynnej – zwany inaczej opadem masy spowodowany jest zużyciem akumulatora lub jego nieprawidłową eksploatacją. Opad masy spowodowany może być:

- przeładowaniem akumulatora (niesprawny alternator, podający zbyt wysokie napięcie do akumulatora)

- przeciążeniem (nieprawidłowo dobrany akumulator do pojazdu, uszkodzony rozrusznik lub niesprawny silnik, który pomimo tzw. kręcenia ciężko odpala)

- doprowadzaniem do temperatury elektrolitu powyżej 550C.

- nie doładowaniem akumulatora

W takim przypadku reklamacja zawsze jest odrzucana.
Odpowiedz
U mnie chłopai mają w TDI-kach na taxi i chwalą, ja bym poszedł po poradę a zarazem do czego się odnieść do biura praw konsumenta w UM za free bo coś mi śmierdzi, 3 lata gwarancji a pada wcześniej ze starości to coś nie teges.

Krzychu a pamietasz mój zlew granitowy pęknięty po 4 latach? Troszkę starania i poszła reklamacja z powodu pęknięcia które mogli uznać jako uszk. mechaniczne a jedna wywalczyłem a też byłeś zdania że decyzja będzie na NIE.
Odpowiedz
(2014-Gru-09, 20:10)Bamber link napisał(a):3 lata gwarancji a pada wcześniej ze starości to coś nie teges.

Seba nie przeskoczysz tematu. Gwarancja jest na wady fabryczne, a nie na eksploatacyjne każdego sprzętu.
W poprzednim wątku napisałem Ci szczegółowo o co chodzi i zawsze jest to uznawane jako wada eksploatacyjna. Sam kiedyś rozpatrywałem reklamacje akumulatorów.
Odpowiedz
Gościu gadał tak jak Krasnal. Opad czegoś tam. Mówiłem że mam sprawne auto, mało ich to obchodziło. Zużyty akumulator to nie wina producenta ..... gadał dziad do obrazu .....
Odpowiedz
Żaden producent nie uznałby takiej reklamacji i facet musiałby zapłacić za nowy akumulator z własnej kieszeni.
Odpowiedz
(2014-Gru-09, 20:17)Mundurowy link napisał(a):Mówiłem że mam sprawne auto

Witam. Proponuję dokładne sprawdzenie samochodu. Miałem podobny przypadek, odpad masy i nie uznana reklamacja. Zajechałem nowy akumulator w półtora roku bo miałem wielki pobór prądu na rozruszniku. Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam, padł dzisiaj aku... Bosch (Warta)S5 74 Ah/750A po 2,5 roku użytkowania gwarancja 2 lata ponad 400 zł, dzisiaj nowy TUBORG 72 3 lata gwarancji za 330 zł, podobno lepszy niż ten Bosch_Warta, pozdr
Odpowiedz
(2014-Gru-27, 16:40)Belfer link napisał(a):Witam, padł dzisiaj aku... Bosch (Warta)S5 74 Ah/750A po 2,5 roku użytkowania

banda złodziei.....co się dzieje.....jak aku może padać po 2.5 rokuHuh?
Odpowiedz
(2014-Gru-27, 16:40)Belfer link napisał(a):Witam, padł dzisiaj aku... Bosch (Warta)

(2014-Gru-27, 17:03)kaliope link napisał(a):jak aku może padać po 2.5 rokuHuh?

No widać może...ba, producenci "starają" się, by ten czas jeszcze bardziej...skrócić.
U mnie Centra, na razie działa, powyżej "magicznego" 2.5...

(2014-Gru-27, 16:40)Belfer link napisał(a):TUBORG 72

Nie znam firmy aku ale za to znam...firmę browarną, tak mi się skojarzyło...niechaj Tobie Belfi, działa.
Odpowiedz
U mnie do końca gwarancji Huh? Centra Futura (3lata) zabrakło 5 miesięcy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości