na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Czy da się uruchomić aby komp pokazywał czas przejazdu trasy espionage 0 251 2018-Lip-31, 05:38
Ostatni post: espionage
  {B} Naprawa modułu Cim zafira B, astra H KrystianGTD 4 1 601 2017-Gru-23, 16:10
Ostatni post: Ari17
  {B} Słaba masa, słabe ładowanie - 1.9 cdti Kaliope 39 5 817 2017-Paż-28, 13:34
Ostatni post: palibrzuch
Ocena wątku:
  • 48 głosów - średnia: 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Moduł świec Ĺźarowych (A147) w 1.9 cdti – schemat, czas grzania
Błąd P0380 może wskazywać błąd w układzie modułu świec żarowych, który jest przyczepiony do podstawy akumulatora,  więc może warto poznać jego schemat

Pin 1 – zielono-czarny: rozdwaja się i leci na świecę nr 1 i 3,
Pin 2 – czerwono-czarny: rozdwaja się i leci na świecę nr 2 i 4,
Pin 3 – czerwony: stały plus od akumulatora, leci do tyłu na REC, na bezpiecznik FB2 80A
Pin 6 -  brązowy: masa
Pin 7 – zielono-brązowy: leci najpierw na wtyczkę X60, a potem na sterownik ECU, pin 93 we wtyczce XC53
Pin 8 – niebieski: leci najpierw na wtyczkę X60, a potem na sterownik ECU, pin 52 we wtyczce XC53
Pin 9 - czerwono-zielony: plus po zapłonie

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
W popularnym urządzeniu diagnostycznym można sprawdzić pracę przekaźnika oraz modułu świec żarowych. Stąd w końcu się dowiedziałem jak długo grzeją świece w 1.9 cdti.
Otóż świece grzeją dokładnie tyle ile chodzi pompa paliwowa. Już dawno było mówione, że świece nie grzeją tyle ile czasu świeci kontrolka świecy, czyli jakieś 2-3 sekundy, tylko znacznie dłużej, ale nikt nie był w stanie określić ile czasu.

Kiedyś ktoś napisał, że zapala auto jak usłyszy koniec buczenia pompy. Też tak zacząłem robić bo zauważyłem, że wtedy auto pali najlepiej we mrozy. Teraz już wiadomo dlaczego. Także wszystkim proponuje stosować taką praktykę w 1.9.
Odpowiedz
No cenna rada, tego to nie wiedziałem. Ciekawe czy można to stosować do samochodów innych marek ??
Odpowiedz
Opis,schemat w porządku tyle że nie mogę znaleźć bezpiecznika FB2 80A.W tylnej skrzynce nie ma nawet gniazda na tak duży bezpiecznik.Jest możliwość że ten bezpiecznik ma mniejszą wartość?
Odpowiedz
Tego bezpiecznika szukaj pomiędzy UEC a przegrodą czołową
Odpowiedz
(2016-Paż-22, 17:39)Mietas napisał(a): Tego bezpiecznika szukaj pomiędzy UEC a przegrodą czołową

Dzięki za odpowiedź.Zgadza się.Bezpiecznik był walnięty smile
Odpowiedz
Oczko 
[CYT] W popularnym urządzeniu diagnostycznym można sprawdzić pracę przekaźnika oraz modułu świec żarowych. Stąd w końcu się dowiedziałem jak długo grzeją świece w 1.9 cdti.

Jakbyś jeszcze podpowiedział gdzie tego szukać było by z górki  wink
Odpowiedz
nie pamiętam, bawiłem się i znalazłem, gdzieś pewnie w testach przy silniku
Odpowiedz
Witam, może troche proste i głupie pytanie, ale wolę się upewnić: wymieniłem świece wszystkie, sterownik i dalej błąd P0380 - czyli związany ze swiecami lub sterownikiem, dlatego też chcę sprawdzić miernikiem czy masa i zasilanie dochodzą do sterownika. Moje pytanie - można wypiąć sterownik i sprawdzać odpowiednie piny na włączonym zapłonie? Pytanie może proste ale wolę się upewnić
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości