na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Parowanie przedniej szyby syska 4 1 751 2016-Lis-17, 15:41
Ostatni post: syska
Ocena wątku:
  • 59 głosów - średnia: 3.66
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Parowanie szyb a spryskiwacze mgłowe
Witam,

Czy Wam też zdarza się, że po uruchomieniu spryskiwaczy w samochodzie zaczynają parować szyby?
Bo u mnie tak parują, że koniecznie muszę włączać wentylator na wyższe obroty a czasami nawet uchylać okno. Wyraźnie czuć w samochodzie, że jest wilgotno i śmierdzi płynem do spryskiwaczy.
Co ciekawe - jak pada deszcz tego zjawiska nie ma (tzn. nie jest tak wyraźne). Tylko, gdy użyję spryskiwaczy. Oglądałem czy gdzieś w układzie spryskiwaczy nie ma nieszczelności i mi płyn nie leci na wentylator. Okazało się, że wszystko jest ok.

Tak się zastanawiam czy to nie wina spryskiwaczy mgłowych. Być może mgiełka jest zaciągana przez wentylator.

Czy ktoś z kolegów ma może założone spryskiwacze mgłowe i zaobserwował coś podobnego u siebie?
Odpowiedz
Witam.Wyłącz automatyczną recyrkulację powietrza i powinno być po problemie. Pozdrawiam
Odpowiedz
Tą zależną od jakości powietrza?
Nie wpadłem na to. Spróbuję.
Dzięki.
Odpowiedz
Witam ja mam mgiełki u siebie ale takich problemów brak smile na szczęście smile więc napewno to nie wina sprysków smile
Odpowiedz
Ja też mam to nasilone parowanie i też mam mgłowe, ale nie wiąząłem tych zjawisk ze sobą.
Kilka dni temu wyłączyłem cyrkulację powietrza uzależnioną od jego jakości i jest lepiej, ale nie jest super. Brakuje mi pomysłów sad
Odpowiedz
Mimo, że też mam te mgiełki to takiego problemu nigdy nie zaobserwowałem, sprawdźcie filtr kabinowy, może być zawilgocony lub już dawno do wymiany, a jesli jest dobry to przyczyna musi być w układzie nawiewu
Odpowiedz
Cytat:sprawdźcie filtr kabinowy, może być zawilgocony lub już dawno do wymiany,
No takie oczywiste rzeczy to już sprawdziłem wink

Najbardziej paruje szyba boczna kierowcy.
Odpowiedz
Radze dokladnie obejrzeć najpierw szybe i uszczelki a póżniej szukac nizej tam gdzie spływa płyn po wytarciu szyby przez wycieraczkęsmile narmalnym jest że możesz poczuć przez chwile płyn spryskiwacza we wnętrzu pojazdu ale parowanie szyb normalnym już nie jestsad tymbardziej jak piszesz że to praktycznie od strony kierowcy wiec tam bym sie skupił szukając przyczyny.
Odpowiedz
Do kontroli filtr kabinowy za zchowkiem (nie przepuszcza już tyle powietrza ile powinien , temat nr. 1 w WV ) po większej analizie i stosowaniu nawet filtra węglowego postanowiłem go nie stosować (człkowicie usunąć) niemam go od dłuższego czasu i nie żałuję
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości