na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Układ hamulcowy - usterki, diagnoza, wymiana zuĹźytych elementĂłw, naprawa fabidan 79 29 267 2018-Lip-01, 21:22
Ostatni post: rafael
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 093 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
  {A} Jak wymienić cały płyn hydrauliczny na nowy w całym układzie wspomagania. Mariusz -art 9 3 416 2015-Paż-18, 18:39
Ostatni post: brodi 500
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Układ hamulcowy - Lucas czy Bosch - jak rozróżnić?
Pora na wymianę klocków hamulcowych i narodziło się pytanie. Przeglądając oferty na Alledrogo czytam że w ZA są dwa systemy układu hamulcowego - Bosch i Lucas.

Jak można je rozróżnić  mysli question
Odpowiedz
U mnie na zacisku jest napis Bosch,przy Lukasie nie pamiętam..
Odpowiedz
To w takim razie będę rano szukał napisów wink
Odpowiedz
Tak mam ja.
[Obrazek: zacisktyl1.th.jpg]
Odpowiedz
To ja z tego co kojarzę mam Lucasa, narazie mam takie zdjęcie, może jutro uda się zrobić z widoku od tyłu:

[Obrazek: img3218yz.jpg]
Odpowiedz
a ja pamiętam, że jak miałem taki dylemat to zadzwoniłem do sklepu w ASO i tam miły Pan po sprawdzeniu VIN podał mi jaki system jest u mnie... tylko teraz za nic nie pamiętam jaki... razz  ale zawsze można też koło odkręcić i samemu sprawdzić...
Odpowiedz
Ja na zacisku miałem napisane że lukas tak więc najlepiej zrzucic kółko i zerknąc.
Odpowiedz
Ja poszedłem na łatwiznę i jutro na warsztat dowiozą mi dwa rodzaje klocków. Niepasujące zabiorą sobie z powrotem wink

edit;

u mnie na zacisku jedyny napis to GM,
Odpowiedz
kolego - wczoraj wymieniałem klocki i tarcze przód - zafira 1.8 2000 rok
Wstawiłem TRW o symbolach GDB1350 i DF4048
z tego co wiem rozróşnienie bosch lukas dotyczy tylnej osi
Odpowiedz
Można wiedzieć gdzie wymieniałeś?? Ja jakiś czas temu wymieniałem (tył) i mam z nimi teraz problem bo mi się jedno koło (tył za kierowcą) mocno grzeje i cały czas lekko hamuje... już mi tam gdzie robiłem wymienili raz na nowe i stwierdzili że wszystko jest z kołem ok, tłoczek chodzi jak należy, linka od ręcznego nie przytarta i dobrze chodzi... a mi znów widzę że nierówno zbiera to koło no i to grzenie się... tarczę będę już musiał znów wymienić bo przegrzana...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości