na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Układ hamulcowy - usterki, diagnoza, wymiana zuĹźytych elementĂłw, naprawa fabidan 79 29 244 2018-Lip-01, 21:22
Ostatni post: rafael
  {A} wymiana pompy abs bosch Zafira A 1,8 115KM darkb 7 2 090 2017-Maj-22, 11:12
Ostatni post: darkb
  {A} Jak wymienić cały płyn hydrauliczny na nowy w całym układzie wspomagania. Mariusz -art 9 3 413 2015-Paż-18, 18:39
Ostatni post: brodi 500
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Układ hamulcowy - Lucas czy Bosch - jak rozróżnić?
mam takiego znajomego, który po godzinach lubi takie rzeczy w garażu zrobić (nie jest to żaden warsztat ale mogę Ci go polecić - jeśli jesteś zainteresowany pisz PW)
przy okazji zapytam - 120 złotych za wymianę tarcz przód + klocki i czujniki to dużo czy mało? - tyle u niego zapłaciłem
Odpowiedz
(2012-Sty-28, 00:13)fabidan link napisał(a):120 złotych za wymianę tarcz przĂłd + klocki i czujniki
za sama robociznę ?? jak tak to sporo... ja przód wymieniałem jakieś półtora roku temu i wtedy płaciłem 80 zł, wprawdzie bez montażu czujników, a tylko za "zwarcie" ich, co zresztą zrobione zostało nieskutecznie (wyskakuje od jakiegoś czasu  samochodzik z kluczykiem i z kompa wychodzi że to to) - jak będzie cieplej to sobie to poprawie, bo nie chce mi się jechać do gościa u którego robiłem bo trochę poza Olsztynem mieszka...
Odpowiedz
jarojk - ja sam zwierałem czujki, a się za niedługo zaświeciły. Najlepszą metodą na to jest polutowanie i w koszulki termokurzczliwe, ja to skręciłem i zaizolowałem, pewnie dlatego wink
Odpowiedz
jak tylko się cieplej zrobi ;-) zamierzam też to zrobić
Odpowiedz
W tym miejscu narażonym na częsty kontakt z wodą tak jak napisał  karolp1993 ,jeżeli zworować to tylko poprzez lutowanie..
Odpowiedz
przód jest tylko jeden rodzaj, natomiast tył: okrągłe uchwyty klocków - bosch, kwadrtatowe-lucas
Odpowiedz
w końcu naprawione !! hamulce - wymieniony tłoczek i gumki , przesmarowane, i ... przejechałem się kawałek i w końcu się nie grzeją
Odpowiedz
Zaciski BOSCHA mają bardzo wyraźny napis w połowie zacisku. Widać go doskonale nawet przez felgę alu (z użyciem latareczki).
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości