na dół
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ZB} Wprowadzenie kabla od akumulatora do środka auta
Witam,
Szukałem na forum ale nic trafnego nie znalazłemsad Mianowicie szukam informacji jak najlepiej wprowadzić kabel + od akumulatora do środka auta (dalej do bagażnika już wiem). Może ktoś już coś takiego robił. Mile widziane jakieś zdjęcie. Może są jakieś fabryczne zaślepki (żeby n ie trzeba było dużo rozbierać). Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
Pozdrawiam
Odpowiedz
A nie łatwiej pod autem i później przez boczny schowek wejść do bagażnika?
nie trzeba rozbierać połowy auta żeby schować kabel, a pod autem przypinasz go na "trytki" w wygodny sposób (najlepiej jak byś go wcześniej schował w peszlu, nie jest to drogie a chroni kabel) i na końcu wchodzisz gumową zaślepką do bocznego schowka, ew. podłogowego.
Odpowiedz
Hmmmm,
Pomysl calkiem calkiem, Nawet nie pomyslalem o takim rozwiazaniu. Dzieki za pomysl.
pzdr
Odpowiedz
W grodzi powinieneś mieć wolne otwory zaślepione gumowymi kołkami.
Ja przeciągałem przez jeden z nich wiązkę do czujników parkowania.

Najlepiej namierzyć je od środka. Musisz zdemontować osłonę nawiewów na nogi ( dwie plastikowe śruby blokujące) oraz osłonę pod kierownicą (nie z kolumny) tylko tą prostokątną (4 wkręty torx 20 albo 25 - nigdy nie pamiętam).

Na prawo od kolumny kierownicy, trochę wyżej niż przechodzi ona przez gródź powinien być wolny otwór.
Trzeba z niego wypchnąć gumową zaślepkę. Później najlepiej zrobić w niej otwór o średnicy pasującej do przewodu który przeciągasz i po przeciągnięciu wsadzić ją na miejsce.
Otwór w grodzi ma około 2 cm średnicy.

Później przewód najlepiej pociągnąć pod osłonami na progach. Demontaż i montaż bardzo prosty - osłony progów trzymają się na zarzaskach - nie ma ani jednej śruby.

Jak namierzę jakieś zdjęcia do podepnę.
Odpowiedz
kaczorek1979 napisz najpierw do czego potrzebujesz stałego + od tego zacznij bo ma to znaczenie?
Odpowiedz
Witam
Mam ten sam problem, a do czego do subwoofera.
Co prawda dużo już się na zakładałem tego typu sprzętów, ale zawsze mam problem by wejść z kablem od aku do środka samochodu.
Nie interesuje mnie ciągnięcie kabla pod autkiem tylko w środku.
Macie jakieś fotki gdzie ten kabel puścić?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości