na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin rafcisz 8 1 183 2014-Gru-24, 14:19
Ostatni post: aszifo
  {B} 2.0 Z20LEH - jaki wybrać olej rafcisz 6 1 709 2014-Maj-04, 10:32
Ostatni post: rafcisz
  {B} 2.0 Z20LEH - Odgłosy turbo. rafcisz 17 2 950 2014-Mar-15, 19:46
Ostatni post: pejko
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem
To jest głos gdy silnik pracuje i odkręce korek.

A to jest głos z pod silnika.

Wysłane z mojego GT-I9505

Odpowiedz
Bamber
Cytat:Ręce opadają. Jak by Ci rozrząd przeskoczył to nie ma stukania a był by jeden stuk raz a porządnie a przy takiej awarii lecą zawory (nie koniecznie wszystkie) i głowica od razu. I na pewno auto nie chodzi sobie od tak.

...niekoniecznie, jeden porządny stuk i głowica do roboty to raczej przy zerwaniu paska, a nie przeskoczeniu np. o jeden ząbek  32 . Kolega miał kiedyś fabię i przy próbie jej odpalenia z popychu właśnie przeskoczył mu pasek. I silnik pracował dalej, tylko trochę dieslowato...
Odpowiedz
Dieslowato ? Moja Zośka ciszej klekoce.  32
Odpowiedz

Cytat:Dieslowato ? Moja Zośka ciszej klekoce.  32

Ciągnik rolniczy to też diesel, nieHuh?  25
Odpowiedz
rafcisz ile z tymi stukami jeĹşdzisz juĹź?
Odpowiedz
Te stuki wczoraj zauważyłem. A co to mogą być za stuki?

Może oleju mało?
Gdy zgasiłem silnik spojrzałem na bagnet i był od oleju. Ale po wytarciu go i ponownym sprawdzeniu był suchy. Nie wiem czy olej się tak rozprowadził? Jutro rano sprawdzę i będę wiedział czy wogóle olej tam jeszcze jest. Ale kontrola od oleju jeszcze się nie zaświeciła.

Odpowiedz
A nie zacząłeś od sprawdzenia stanu?  19 19 19  myślałem że tak dlatego nikt nie pytał. I możliwe że bagnet rano suchy będzie i stukają popychacze i ot będzie cały problem.

Jak to będzie przyczyną stuków a tak może być proponuję zmianę auta coś mniej skomplikowanego.
Odpowiedz
A gdy wleje olej to te stuki się wyciszą?bo mam nadzieje ze nic tam nie Na robiłem.

Nie sprawdzałem oleju bo kontrolka się nie zaświeciła i dla tego było zaniedbanie z mojej strony.

Odpowiedz
Jak dolejesz i wycichnie żadny strat nie będzie jak nie jeździłeś tydzień czy dwa
Odpowiedz
Max zrobiłem 100 km
Ale dolałem dwa litry oleju.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości