na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin rafcisz 8 1 186 2014-Gru-24, 14:19
Ostatni post: aszifo
  {B} 2.0 Z20LEH - jaki wybrać olej rafcisz 6 1 711 2014-Maj-04, 10:32
Ostatni post: rafcisz
  {B} 2.0 Z20LEH - Odgłosy turbo. rafcisz 17 2 951 2014-Mar-15, 19:46
Ostatni post: pejko
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem
Hmmm... U mnie też tak było słychać aczkolwiek znacznie ciszej. Potem było już gorzej.
Zobacz wieczorem w lusterka czy przy mocniejszym gazowaniu spod świateł nie zostawiasz siwej chmury za sobą.

wysłane z telefonu

Odpowiedz
Dolałem wczoraj dwa litry oleju i o pół litra za dużo. Bagnet jest cały od oleju tam gdzie jest stan i trochę wyżej praktycznie ta cała srebrna miarka Angry

Ale teraz za to silnik chodzi ciszej i nie słychać pukania. 

Jak uszczelek nie wywali to będzie dobrze.

Wysłane z mojego GT-I9505

Odpowiedz
noo to "trochę" brakowało 27
Przeważnie między min a max stanem oleju na bagnecie wchodzi ok 1l..
Mała rada...... Sprawdzaj częściej płyny w aucie..... to nie zajmuje aż tak wiele czasu...... a szczędza dużo stresu a niejednokrotnie wiele kasy smile
Odpowiedz
Kolego rafcisz, mam ten sam motor co ty, mała rada dolewaj olej po 200 ml odczekaj z 3 min i sprawdzaj stan, na bagnecie - żeby nie przelać.
Po 2 o tym że masz za mało oleju powinna Cię powiadomić czerwona ikonka na zegarach ( tzw "lampa Alladyna" z kreską pod spodem) to znaczy że masz olej na minimum. Jak nie zapaliła się ta ikonka warto sprawdzić czujnik, lub lampkę na zegarach.

Musisz sobie wyrobić nawyk co 1000 km sprawdzasz stan i dolewasz, te silniki lubią popijać jedne więcej inne mniej, dużo zależy od stylu jazdy i uszczelniaczy zaworów - mnie to czeka bo podobno po 130 tysiach są już twarde i guzik uszczelniają a mam na liczniku 165 tysi.
Odpowiedz
Poziom oleju ponad stan może doprowadzić do uszkodzenia katalizatora..Następna sprawa to jakość oleju w Twojej Zośce, jeżeli kontrolka się nie zaświeciła a popychacze hałasowały to może oznaczać że z jakiegoś powodu był za rzadki..
Odpowiedz
Właśnie wróciłem od mechanika.
Musiał mi spuścić 1 litr oleju bo wczoraj o tyle za dużo wlałem.
Posłuchał silnika i powiedział że silnik teraz dobrze chodzi tak jak powinien. A jest to jeden z najlepszych mechaników z mojej miejscowości.

Teraz silnik chodzi tak.

Odpowiedz
Problem to silnik 2.0 turbo benzyna
200 KM
2006 rok
Przebieg 105000 tys km.
A więc. .........
Problem zauważyłem już od paru dni kiedy zrobiło się już ciepło.
Zaczęło się od tego że zaczoł mi się pokazywać komunikat o stanie płynu chłodzenia (sprawdzałem i jest ok)  kiedy silnik osiąga temperature od 80 do 95 stopni pokazuje się właśnie ten komunikat co chwile i słychać jak dmuchawa w chłodnicy wiecznie pracuje. Przy okazji silnik pod czas dodawania gazu zaczyna buczec jak by tłumik gdzieś był dziurawy, dochodzi to z okolic  z pod silnika. Zimą nie było z tym problemów, gdzie nie pojechałem temperatura silnika nie przekraczała nawet 83 stopni, silnik nie pierdział i nie było żadnych komunikatów.
Drugi problem. ......
Kiedy silnik jest ciepły i go zgaszę i po paru minutach go od pale to zaraz po od paleniu słychać w środku samochodu w podłodze takie dwa nie głośne szybkie stuknięcia.
Trzeci problem. .........
Kiedy silnik jest ciepły to nie kopci ale kiedy silnik chodzi na wolnych obrotach np. Kiedy czekam na zielone światło i depne mu gaz pojawia się dużo dymu. Pod czas jazdy lub kiedy dodaje gazu nic nie kopci tylko wtedy kiedy silnik pochodzi parę minut na wolnych i jak poczuje gaz. Olej pali alle w nie dużych ilościach. To znaczy w mieście 2 setki na 1000km na trasie 4 setki na 1000 km.

Mi się wydaje że to już koniec silnika.

Za tydzień w sobotę zaprowadzam auto do mechanika gdzie go kupiłem w celu reklamacji. Kiedy go kupiłem to dzięki Bogu dostałem na silnik rok gwarancji.

Prosił bym tylko o poradę jak go dam na gwarancję to na co mają zwrócić najlepiej uwagę.

Odpowiedz
Skoro dym ewidentnie czuć na olej a nie na za dużą ilość nieprzepalanego paliwa to gdzieś puszcza, jak mechanik kumaty to będzie wiedział jak się zabrać. Niech zmierzą kompresję także. Jak dość często załącza ci się wentylator sprawdzić czy termostat nie jest całkowicie zamknięty.
Odpowiedz
Co do kumatego mechanika to będzie problem bo auto na pewno trafi do serwisu opla a tam wiadomo nie są kumaci i schody się zaczną.

A co do wentylatora to włącza się co minutę lub dwie.

Odpowiedz
Z miłą chęcią bym zaprowadził do swojego mechanika i on by wszystko zrobił jak powinno być ale gwarancja i nie mogę.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości