na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin rafcisz 8 1 194 2014-Gru-24, 14:19
Ostatni post: aszifo
  {B} 2.0 Z20LEH - jaki wybrać olej rafcisz 6 1 717 2014-Maj-04, 10:32
Ostatni post: rafcisz
  {B} 2.0 Z20LEH - Odgłosy turbo. rafcisz 17 2 962 2014-Mar-15, 19:46
Ostatni post: pejko
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem
Dokładnie

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Odpowiedz
Oto moje stukadło vel silnik:

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=CWfjbFSn3Ng
Odpowiedz
Ciąg dalszy i ostatni.
Zaczęło się od wymiany piasty. Trafiłem na mechanika który parę lat pracował jako mechanik w serwisie Opla. Wiec gadka szmatką, opowiedziałem mu że moja Zosia jest po wymianie silnika itp. więc mechanik dużo się nie zastanawiał i powiedział że jak wymieni piastę to zobaczy co tak dokładnie zrobili.
Po tym jak wymienił piastę to rozpoczęła się oględzina mojej Zosi, i to co usłyszałem to mną wstrząsneło.
Okazało się że silnik nie był w ogóle wymieniony bo nie było nawet śladów które by na to wskazywało, miska olejowa cała mokra od oleju, okazało się że turbo na łączeniu puszcza olejem, do tego na biegu jałowym w środku samochodu słychać stuki ze silnika no i przy uruchamianiu silnika dwa trzy razy coś porządnie stuknie.
We wtorek już mam termin u adwokata w tej sprawie, i oddaje im moją Zosie. Czy kupie drugą to nie wiem bo mimo tego że trafiłem pechowo to i tak na samą myśl że muszę ją oddać łza mi się w oku kręci. Pewnie kupie innej marki vana.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Odpowiedz
Widzę że nie tylko u mnie na śląsku serwisy autoryzowane graja w Hu--a. Opel w tym wydaniu wychodzi na czołówkę ja miałem trzy nowe ople pod rząd i tak kupiłem pojezdziłem jak zaczynałem mieć problemy i nakierowywałem ich na trop co dolega to albo mówili że ten typ tak ma albo że gwarancja tego nie obejmuję . I po zosi się wyleczyłem . Smigam teraz volkswagenem już 2 lata odpukac nic . a jak była jakaś pierdoła to nie powiedzieli mi ze ten typ tak ma . Jak kończyła się gwarancja to powymieniali wszystko co uważali nawet drążki zapłaciłem tylko za olej . Tak że wiem po tylu latach że Opel niestety powinien brać przykład z innych marek . Właśnie takim podejściem jak do Ciebie kolego stracili klienta takiego jak ja . Współczuję kolego nerwów a tak na marginesie to wredna ta twoja Zośka . Pozdrawiam.
Odpowiedz
Widzisz kolego, zawsze mówią że w Polsce serwis w h....a gra.
Ale w Niemczech jest nie lepiej.

Odpowiedz
Jak w temacie, nie wiem o co chodzi.
Silnik po wymianie a zachowuje się identyko jak mój stary.
Kiedy stanę na światłach lub na parkingu i wyłącze radio, nawiew tak żeby w środku samochodu było cicho to w środku słychać takie stuki jak by coś klepało. Po minucie znikają, ale kiedy przytrzymam chwilę gaz i go puszcze to te stuki znowu powracają.
Patrzyłem u kolegi w Zosi 1.6 i czegoś takiego nie ma. Nie mogę nawet nagrać tego dźwięku bo już próbowałem ale jest mało słyszalny.
Teraz i tak sprawa jest u adwokata bo niby silnik jest drugi a zachowuje się tak samo jak mój stary, nie dostałem żadnych papierów że silnik jest po wymianie no i z jakim jest przebiegiem. Sprawa toczy się o zwrot samochodu.
Ale te stuki?
Ma może ktoś jakiś pomysł?

Odpowiedz
Może to nie w silniku, tylko gdzieś obok. Poduszki nowe? Tak strzelam, bo trudno sobie wyobrazić taki zbieg okoliczności.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości