na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 - Z20LEH -  Opc problem z turbo kamilqqqqq 1 385 2017-Gru-03, 09:20
Ostatni post: ryba1
  {B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin rafcisz 8 1 196 2014-Gru-24, 14:19
Ostatni post: aszifo
  {B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem rafcisz 106 13 602 2014-Sie-11, 11:33
Ostatni post: Ron
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - Odgłosy turbo.
Witam mam pytanie co do Zafiry B  2.0 turbo benzyna 200km 2006 rok.

Czy jest to normalne że słychać leciutko turbo pod czas jazdy kiedy się załącza? Nie słychać w środku, słychać je tylko wtedy kiedy są okna otwarte.
Jest to mój pierwszy samochód z silnikiem benzynowym z turbo wiec nie wiem, kiedyś miałem diesla Audi i było tak samo słychać kiedy szyby były otwarte ale w diesla to było normalne.

Wysłane z mojego GT-I9505

Odpowiedz
Kolega twierdzi Ĺźe jest to normalne. Juz sam nie wiem.

Odpowiedz
nagraj dźwięk, filmik i wstaw wtedy cokolwiek można powiedzieć. Na wyższych obrotach pompkę zawsze słychać.
Odpowiedz
Jutro nagram dźwięk. Po prostu myślałem że w silnikach benzynowych nie słychać turbo, tak jak by go wcale nie było. Widocznie się myliłem i na pewno jest dobrze tylko nie potrzebnie panikujeGrin

Odpowiedz
Nie mogłem wytrzymać do jutra.
Nagrałem już dzisiaj.

Odpowiedz
Normalnie chodzi, najlepiej słychać jak na postoju przegazujesz, podczas spadania z wyższych obrotów takie delikatne buczenie słychać.
Odpowiedz
Czyli wszystko jest dobrze?

Odpowiedz
Na filmie to nic nie słychać. Jeżeli słychać taki świst to znaczy, że coś jest nie tak. Wymień olej niezwłocznie, nie czekaj. Jeżeli będzie się utrzymywał po wymianie oleju to znaczy ze turbo będzie do naprawy.
Odpowiedz
(2014-Mar-13, 20:39)Ron link napisał(a): JeĹźeli słychać taki świst to znaczy, Ĺźe coś jest nie tak. Wymień olej niezwłocznie, nie czekaj. JeĹźeli będzie się utrzymywał po wymianie oleju to znaczy ze turbo będzie do naprawy.
A skąd wyssałeś tą teorię? Niektóre pompki tak mają że słychać świst, Turbo jest do naprawy jak zaczęło żreć olej czyli dymi, brak mocy a nie żaden świst. 99% jak padnie pompka puszcza olej i zaczyna go ubywać. Nie pisz głupot że jak ma normalną moc, nie dymi, oleju nie ubywa a Ty po samym świszczeniu wmawiasz mu że coś jest nie tak.
Odpowiedz
Praktyka użytkownika. Miałem Cytrynkę w dieslu. Dobry samochód, mało pali. Na oleju było przejechane około 12 tys i zaczęło świszczeć przy dodawaniu gazu. Zmieniłem olej ale nie odrazu tylko po 3 tygodniach. Trochę jakby się uspokoiło ale świst pozostał. Potem, podczas regeneracji mechanik pokazywał mi miejsca tarcia. Niby niewiele ale wystarczyło. Na marginesie olej ubywał ale pod sam koniec. Niestety taka prawda, jak zaczynają się jakieś odgłosy to koniec bliski.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości