na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} [TUT] Z18XE - wymiana termostatu Kaliope 0 829 2016-Mar-09, 17:48
Ostatni post: Kaliope
  (A]wymiana panelu klimatyzacji na klimatronik klek22 6 3 589 2013-Gru-20, 07:51
Ostatni post: celius
  {A} Cieknący układ nagrzewnicy - usterki, diagnoza, naprawa, wymiana elementów Mattai 10 6 421 2013-Sie-21, 21:02
Ostatni post: radkow86
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Wymiana nagrzewnicy
Witam!

W zimę straciłem mnóstwo płynu chłodniczego. Byłem w warsztacie i stwierdzili, że najprawdopodobniej mam do wymiany nagrzewnicę sad

Chciałem się spytać czy w Warszawie lub okolicach jest ktoś z forumowiczów, kto ma doświadczenie z demontażem deski rozdzielczej. Jeśli tak, to czy byłby w stanie wymienić nagrzewnicę i za ile?

Jak wiadomo warsztaty utrzymują całą infrastrukturę i biorą ile biorą. Z kolei demontaż deski nie wymaga nie wiadomo jakiego sprzętu tylko cierpliwości i delikatności.

Dzięki z góry za wszelkie sugestie.
Pewniki: Wypadki zewnętrzne duszy nie dotykają, lecz stoją spokojnie poza nią, a wszelki niepokój jest jedynie skutkiem wewnętrznego sądu. Wszystko, co widzisz, wnet ulega zmianie i wnet zniknie. I zawsze miej w pamięci, ilu już zmian sam byłeś świadkiem. Świat – to zmiana, życie – to wyobrażenie.
Odpowiedz
Dzarko.
Wymiana nagrzewnicy to owszem nie taka prosta sprawa ale i nie skomplikowana ja jak wymieniałem oryngi w ZA to dałem rady tylko właśnie trzeba sporo sporo cierpliwości. By Ci pomóc to jednak czasowo nie dałbym rady .....Jednak w Twoim przypadku nie sądzę by to była wina nagrzewnicy tylko właśnie oryngów co często wysiadają w ZA zakup nowe w ASO i do roboty bo daje rady to zrobić samemu trzeba tylko praktycznie sobotę na to poświęcić ale daje radę zrobić to samemu.
w życiu jak to w życiu nie jest łatwo

[Obrazek: 1999809426_1.gif]
Odpowiedz
No ale w ogóle nie wiem, jak się za to wziąć sad Dlatego szukam kogoś oblatanego, kto za jakąś rozsądną kwotę mi z tym pomoże. Albo za krzynkę bezalkoholowego...
Pewniki: Wypadki zewnętrzne duszy nie dotykają, lecz stoją spokojnie poza nią, a wszelki niepokój jest jedynie skutkiem wewnętrznego sądu. Wszystko, co widzisz, wnet ulega zmianie i wnet zniknie. I zawsze miej w pamięci, ilu już zmian sam byłeś świadkiem. Świat – to zmiana, życie – to wyobrażenie.
Odpowiedz
(2014-Mar-14, 16:33)Dzarko link napisał(a): No ale w ogóle nie wiem, jak się za to wziąć
Poszło Ci na Pw
w życiu jak to w życiu nie jest łatwo

[Obrazek: 1999809426_1.gif]
Odpowiedz
Znalazłem dłubacza, co za 270 złotych zrobił razem z częściami.
Odpowiedz
Witam. Chce wymienic nagrzewnice w mojej zafirze 2.0 dti 2002 rok (wersja z klimatyzacja). Bylem dzisiaj w kilku warsztatach.Wszedzie mowia mi, ze trzeba wywalac cala deske rozdzielcza i zycza sobie od 500 do 800 zl za usluge. 
Jak to w koncu jest. Trzeba rozbierac ta deske czy nie? Z tego co jest przedstawione na forach wynika, ze nie. Z kolei mechanicy uparcie twierdza, ze wymieniali nagrzewnice w zafirach i bez zdejmowania calej deski rozdzielczej nie da rady.
I jeszcze jedno. Na allegro zauwazylem, ze sa dwa rodzaje nagrzewnic. Do ukladow Behr i delphi. Jak moge sprawdzic, ktora powinienem kupic?
Odpowiedz
(2016-Lip-22, 07:16)adamantos napisał(a): Witam. Chce wymienic nagrzewnice w mojej zafirze 2.0 dti 2002 rok (wersja z klimatyzacja). Bylem dzisiaj w kilku warsztatach.Wszedzie mowia mi, ze trzeba wywalac cala deske rozdzielcza i zycza sobie od 500 do 800 zl za usluge. 
Jak to w koncu jest. Trzeba rozbierac ta deske czy nie? Z tego co jest przedstawione na forach wynika, ze nie. Z kolei mechanicy uparcie twierdza, ze wymieniali nagrzewnice w zafirach i bez zdejmowania calej deski rozdzielczej nie da rady.
I jeszcze jedno. Na allegro zauwazylem, ze sa dwa rodzaje nagrzewnic. Do ukladow Behr i delphi. Jak moge sprawdzic, ktora powinienem kupic?

Nic kolego żadnej deski nie trzeba wywalać. Behr to manualna klima a Delphi to klimatronik o ile sie nie mylę.
Odpowiedz
Do nagrzewnicy może i nie o ile wyjdzie dołem ale do klimatyzacji to już raczej tak.
Przynajmniej ja u siebie zwalałem deskę aby wymienić chłodniczkę klimy, bo za choler.. nie mogłem jej wyciągnąć tym otworem z boku.
oki
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości