na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciśnienie doładowania turbiny Z20LET Energy24 64 17 797 2018-Mar-20, 11:21
Ostatni post: ryba1
  Jakie świece Zafira A Z20LET Energy24 7 1 540 2017-Lip-07, 19:53
Ostatni post: misio
Oczko {A} Z20LET/LER Dolot i wydajniejszy Intercooler gRZENIU 7 5 503 2017-Kwi-30, 10:35
Ostatni post: ryba1
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z20LET
Pytanie do posiadaczy Z20LET, czy na nagrzanym silniku ok 80-90C na wolnych obrotach jak odkręcicie korek wlewu oleju to też trochę dymi?
Z ciekawości jak wyjąłem bagnet oleju to z tamtąd nic nie leciało.
Czyli pierścienie trzymają a nie ma uszczelniaczy popychaczy?
Odpowiedz
Generalnie Darek uszczelniacze czyli gumki na zaworach muszą być bo jak by były uszczelnione popychacze zaworów.
Odpowiedz
To ze są i muszą to wiem, ale mogą już nie trzymać jak należy i przepuszczają.
Ogólnie jeśli uszkodzone są uszczelniacze zaworowe to silnik kopci tylko przy nagłym przymknięciu przepustnicy i nieważne czy silnik jest zimny czy ciepły.
Jeśli uszkodzone(zużyte)są pierścienie to jest odwrotnie przy nagłym otwarciu przepustnicy wtedy pojawia się charakterystyczny niebieskawy dym.
Przy czym ja u siebie nie mogę zaobserwować tych efektów, a olej mi wcina sad
Odpowiedz
Kolego a zdejmowałeś wąż od turbinyHuh??? ..... sprawdzałeś czy w najniższym punkcie nie zbiera się olejHuh?
Odpowiedz
Olej zbiera się w dolocie bo turbina puszcza olej, cieknie aż po korpusie między muszlami.
Najpierw zrobić turbinę i zobaczyć co dalej.
Ale zaintrygował mnie ten dymek z korka.
Odpowiedz
(2014-Mar-25, 08:57)oki Darek link napisał(a):Olej zbiera się w dolocie bo turbina puszcza olej, cieknie aĹź po korpusie między muszlami.
Najpierw zrobić turbinę i zobaczyć co dalej.
Ale zaintrygował mnie ten dymek z korka.

u mnie raczej nic nie dymi. sprawdź czy nie ubywa ci płynu chłodzącego. a co do pierścieni to niestety w oplach najsłabsze są pierścienie olejowe. pomimo wzorowej kompresji /trzymania pierścieni uszczelniających/ silnik może zużywać olej. rozgrzej silnik , pozwól mu pochodzić na biegu jałowym ok1-2min i dodaj gazu jak pojawi się niebiesko siwy dym i zaśmierdzi spalonym olejem to na 90% silnik czeka remont /znam to z autopsji/
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości