na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Pomoc w doborze sondy lambda mmm01 1 867 2016-Lip-06, 09:51
Ostatni post: Chlipo
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Druga sonda lambda.
Witam.Chciałbym rozpocząć może nowy wątek na temat sondy lambda tej drugiej za katalizatorem.mianowicie od pewnego czasu ferelna sonda raz padała raz odżywała i tak przez kilka lat,i chyba teraz przyszedł ten moment że nie chce ruszyć wcale,więc kupiłem nową nie orginał  ale dobrej firmy 170zł.Moje pytanie polega na tym czy jak ta stara padła narobiła błędów i trzeba jechać na kompa je skasować,czy jest jakiś okres adaptacji tej sondy ,bo jak na razie nie widzę prawie żadnych zmian po wymianie sondy.(nadmieniam że przed wymianą sondy byłem u mechanika podłączył kompa i wyskoczyła sonda - padła.),a co z mapami.Falują obroty na gazie i benzynie .przerabiał ktoś to kiedyś?Przepustnica czysta kanaliki sprawdzone przeczyszczone ,wężyki też .tylko brak obrotów tak to chodzi ok.
Odpowiedz
(2014-Mar-26, 17:53)Mariusz -art link napisał(a): Chciałbym rozpocząć moĹźe nowy wątek na temat sondy lambda tej drugiej za katalizatorem
Druga sonda jest diagnostyczna , sprawdza jak pracuje katalizator - sprawny lub nie. Na tej sondzie nie bedzie podobnego napiecia odniesienia jak na pierwszej. Ma pracować w granicach o,4V do 0,55 V.Sprawa wygląda prawdopodobnie tak że sygnał na drugiej sądzie przekracza 0,6V i wywala błąd kat. W takim wypadku zastosowanie tulejki dystansowej która wycofa delikatnie drugą sondę ze strumienia spalin zaowocuje spadkiem sygnału do stałego poziomu np: 0,4V,więc kupujesz w castoramie przejściówke z pasującym gwintem za 3.50zł lub na alledrogo za 45zl montujesz i jest git, lub wymieniasz katalizator lub wycinasz.

[Obrazek: CQk0uGK.jpg]

Odpowiedz
Dobrze że u nas nie robią testu analizatorem spalin bo by takie auto po takim ulepszeniu nie przeszło przeglądu.
Odpowiedz
Dziadek13 ,ja nie mam katalizatora wycięty taką kupiłem ,tą przejściówkę mam zastosowaną już od dwóch lat ,popieram bardzo dobra sprawa ,ale to nic nie daje.Czyli sonda powinna pracować od 0-1V.Takie ma napięcie?
Odpowiedz
(2014-Mar-28, 10:18)Mariusz -art link napisał(a): Dziadek13 ,ja nie mam katalizatora wycięty taką kupiłem ,tą przejściĂłwkę mam zastosowaną juĹź od dwĂłch lat
Tego nie pisałeś stąd moja pełna odpowiedź.
(2014-Mar-28, 10:18)Mariusz -art link napisał(a): Czyli sonda powinna pracować od 0-1V.Takie ma napięcie?
Pisałem że :
(2014-Mar-27, 18:24)Dziadek13 link napisał(a): Ma pracować w granicach o,4V do 0,55 V
A wali błędem jak :
(2014-Mar-27, 18:24)Dziadek13 link napisał(a): przekracza 0,6V i wywala błąd kat
Sprawdź jaki zakres napięcia ma podczas jazdy i kiedy wali błędem.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości