na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegów , problem z jedynką arekiceman 13 4 236 2017-Sty-06, 17:25
Ostatni post: makks
  {A} luzy zmieniacza skrzyni biegów f23 Jędrek Z 7 411 2017-Sty-05, 15:06
Ostatni post: sterydziu
  {A} Skrzynia biegów rafaljereczek 2 180 2016-Lis-20, 19:41
Ostatni post: rafaljereczek
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Skrzynia f 23 zgrzyty przy zmianie biegów
witam. w mojej zafirce 2,0 dti od jakiegoś czasu zgrzytają biegi z 5 na 4 i z 4 na 3 . mechanicy twierdzą ,że do wymiany synchronizatory. i teraz mam pytanie .... kupić używkę za 250zł czy dać skrzynie do regeneracji czy f23 są wszystkie jednakowe czy są różne modyfikacje . na co zwracać uwagę przy zakupie. jaki mniej więcej koszt regeneracji takich usterek.  i jak długo mogę jeżdzić  z takim fantem . dziękuję z góry Embarrassed
Odpowiedz
ja bym kupił używkę z gwarancją rozruchową na np. 1 miesiąc. skrzynie F23 są rożne mają oznaczenie F23... te pozostałe znaki informują o przeznaczeniu skrzyni /do konkretnego samochodu/silnika/. musisz szukać skrzyni o takim samym oznaczeniu jak do twojego samochodu
Odpowiedz
Witam, nie opłaca się naprawiać, koszt naprawy przewyższa zakup używanej ok. 350 zł !!! Proponuję zakup skrzyni F23 z Vectry B bardziej dynamicznej o krótszym przełożeniu 3,94. Zafira będzie się lepiej zbierała, pozdr
Dla Klubowiczów naprawa gratis : http://www.SkrzynieNaprawaCzesci.pl

I OZ FKZP 3-6.05.2012 "Leśne Wrota" Olsztyn:
I miejsce Najładniejsza Zafira B.

II OZ FKZP 2-5.05.2013 "Hotel Litwiński" Tęgoborze:
II miejsce Najładniejsza Zafira B,
II miejsce Najbardziej zakręcona Zafira B,
I miejsce w tenisie stołowym,
I miejsce w tenisie ziemny.

III OZ FKZP 19-22.06.2014 "Hotel Witing" Mikorzyn: 
II miejsce  Najbardziej zakręcona Zafira B,
I miejsce w tenisie stołowym.

IV OZ FKZP 4-7.06.2015 CSiR Krasnobród: 
I miejsce w tenisie stołwym.
Odpowiedz
(2014-Kwi-09, 12:47)Belfer link napisał(a): Witam, nie opłaca się naprawiać, koszt naprawy przewyższa zakup używanej ok. 350 zł !!! Proponuję zakup skrzyni F23 z Vectry B bardziej dynamicznej o krótszym przełożeniu 3,94. Zafira będzie się lepiej zbierała, pozdr
EPC podaje: dla skrzyni F23 następujące przełożeni:
                      Zafira 2.0DTL/DTH 4.,17/ident SJ/
                      VECTRA B 2,0DTL/DTH: 3,74 /ident SP/, 3,84/ident SL/ , 3,95/ident SM/

wg informacji z tej strony : http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_a.html
powinna być skrzynia F23WR o identyfikacji SJ

Odpowiedz
kolego pejko Belfer naprawia skrzynie więc wie co pisze. 42
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
(2014-Kwi-09, 22:13)Bamber link napisał(a): kolego pejko Belfer naprawia skrzynie więc wie co pisze. 42
nie neguję tego faktu , ani nie podważam kompetencji. staram się być pomocny ponieważ sam kiedyś przerabiałem temat wymiany skrzyni w mondeo i różnica w oznaczeniu była subtelna a skrzynia inna
Odpowiedz
Kolega Belfer zawsze w razie potrzeby doradzi, pomoże w kwestii skrzyń mogę to napisać w "ciemno"  31
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
Witam, skrzynie od Zafiry A nie naprawiam, gdyż się nie opłaca a ludzi nie naciągam ! pejko dzięki za informację, stronę znam, podałem przełożenie z pamięci ! Warto zamienić skrzynie z Zafiry A 2.0DTL/DTH 4,17/ident SJ/ na  VECTRA B 2,0DTL/DTH:  3,95/ident SM/, znam wiele takich zamian oraz w przypadku trzech jechałem przed i po wymianie ! Identyfikacja SJ, SM jest umowna, nawet dla tej samej skrzyni z identycznym przełożeniem jest inna, np dla M32 przeł. 3,65/ J9,YA,XA,7K,NS,H4 itd. a dla M32 3,83/D3,G7,YG,D4,G9,YH itd. pozdr

Dla Klubowiczów naprawa gratis : http://www.SkrzynieNaprawaCzesci.pl

I OZ FKZP 3-6.05.2012 "Leśne Wrota" Olsztyn:
I miejsce Najładniejsza Zafira B.

II OZ FKZP 2-5.05.2013 "Hotel Litwiński" Tęgoborze:
II miejsce Najbardziej zakręcona Zafira B,
I miejsce w tenisie stołowym,
I miejsce w tenisie ziemny.

III OZ FKZP 19-22.06.2014 "Hotel Witing" Mikorzyn: 
II miejsce  Najbardziej zakręcona Zafira B,
I miejsce w tenisie stołowym.

IV OZ FKZP 4-7.06.2015 CSiR Krasnobród: 
I miejsce w tenisie stołwym.
Odpowiedz
Witam.A gdzie dokładnie znaleźć model skrzyni biegów-czy jest to F-17 czy słynna F-23 - w mojej zafirze A silnik X 2,0 DTL mam skrzynię biegów o oznaczeniu SJ-i kilka cyferek po literach SJ-naklejka z tymi numerami  znajduje się pod korkiem kontrolnym poziomu oleju- czy skrzynie ta mają jeszcze inne oznaczenia-nic więcej na tej skrzyni nie mogę znaleźć-to będzie ta słynna F-23?
Odpowiedz
@jędrek Z najłatwiej to rozkoszować vin auta smile A rodzaj skrzynii jest na niej pod akumulatorem
seize the day 
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości