na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw wydaje dziwny dĹşwięk trykania. amikot 8 453 2018-Paż-20, 18:07
Ostatni post: amikot
  {A} Skrzynia biegĂłw , problem z jedynką arekiceman 13 6 153 2017-Sty-06, 17:25
Ostatni post: makks
  {A} Skrzynia biegĂłw rafaljereczek 2 992 2016-Lis-20, 19:41
Ostatni post: rafaljereczek
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 3.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Skrzynia do opel zafira 2.2dti
Witam,
[pre]Jestem posiadaczem ZA 2.2 DTI z 2004 roku, niestety od jakiegoś czasu mam problem z włożeniem 3-ciego biegu... Mechanik stwierdził że skrzynia nadaje sie tylko do wymiany... Skrzynia która jest w moim aucie to typ f35 na pręcie, który jest ciężko osiągalny. Jeden z właścicieli sklepów z częściami do opla powiedział mi że można zastąpić daną skrzynie typem f23 który wychodził w ZA 2.0 DTI i tu są moje pytania: czy nie będzie problemu z przełożeniem skrzyni, linek i półosi?? Czy jeśli wstawie ten typ f23 czy będzie duża różnica w jeździe, spalaniu, itp.Huh? Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu czy może trzeba tylko wymienić coś w skrzyni bądź jest coś z wybierakiem...
P.S. Ten 3-ci bieg wejdzie raz na dziesięć...
Odpowiedz
Dlatego są drogie te skrzynie bo się psują, ja ostatnio śmigałem do Bierunia po zregenerowaną za 1000zł bo była jedyna na całym alle, teraz widzę jest kilka, z tego co ja wiem inna nie podchodzi ale mogę się mylić.
Jedyna na mazowszu
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-f35-2-2-dti-opel-vectra-c-w-wa-i4510890796.html
Odpowiedz
Dzięki Bamber za odpowiedź...
Właśnie kontaktowałem się z mechanikiem od skrzynie.com.pl i z tego co on mi powiedział ta skrzynia bedzie jeździć tylko z drugiej zafiry , ponieważ vectry i asrty miały przełożenie i=3.61 a zafira ma i=3,82 oraz to że spotkał się z takim przypadkiem że ktoś włożył skrzynie od astry i okazao się że komfort jazdy jest okropny... Co do tego linku co podałeś to ta skrzynia nie będzie pasowała... Niestety
Odpowiedz
Przypuszczam że jak by pasowała to nie kosztowała by używka 1 tyś. bo każdy by wkładał tańszą inną. Musisz szukać albo dzwoń i bierz gdzieś z wysyłką albo zorientuj się ile remont skrzyni ci powiedzą. Jak pisałem my jak kupywaliśmy była jedna na alle.
Spróbuj zadzwonić do nich

http://www.skrzynie.com.pl/
Odpowiedz
Właśnie zamówiłem skrzynie do mojej Zośki na allegrosmile czekam tylko na przyjście skrzyni i montaż do autasmile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości