na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 40 344 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 594 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 238 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 41 głosów - średnia: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Komunikat o poziomie płynu chłodniczego jak jest płyn
Cześć,

jestem szczęśliwym posiadaczem Zafiry B od niedawna (3 tygodnie). Zakupiłem Zafirę z 2008 roku, 1.8 benzyna z instalacją gazową BRC sekwencyjny (instalacja praktycznie od początku, po 4tys km). Kupiłem auto z przebiegiem 162 tys. To chyba wersja po liftingu.

Zastanawiam się czemu pokazuje mi się komunikat poziomu płynu chłodzenia, 'sprawdzanie'. Co jakiś czas pokazuje mi się ten komunikat. W niektóre dni 'spokój', w inne kilka razy się pokazuje. W instrukcji wyczytałem, że należy sprawdzić poziom płyny w zbiorniku. Płyn w zbiorczniku wydaje mi się, że jest cały czas na takim samym poziomie - czyli chyba nie ucieka. Poziom 'na zimno' tuż pod napisem KALT. Za mało?

Może to być wina jakiegoś czujnika, jest to rutynowe sprawdzanie, komputer świruje?

Tak przy okazji wspomnę, że parę dni temu pojawił mi się też dziwny komunikat, żeby sprawdzić tylnie światło przeciwmgielne i światło cofania. Od razu sprawdziłem światła cofania i działały poprawnie. To są jakieś komunikaty kontrolne, czy mi komputer pokładowy świruje?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam smile
Odpowiedz
Gdzieś na forum były opisane podobne problemy z czujnikiem  że pomaga dolanie płynu ponad kreskę. W zbiorniczku jest taki pływak pewnie magnetyczny który współpracuje z czujnikiem.
Odpowiedz
z tym czujnikiem poziomu i dolewkami raz działa raz nie.
U mnie konieczna była wymiana - stówka za oryginał i 10 minut roboty bo trzeba wyjąć aku.
Niestety magnetyczny badziew....
Odpowiedz
U mnie też zaczęło to się pojawiać. Wczoraj stałem w korku i pokazało komunikat. Czy to może być też z powodu zbyt dużej ilości plynu? Na rozgrzanym silniku poziom wzrasta 1 cm ponad minimum.
Odpowiedz
GregorY wymieniałeś czujnik czy zbiorniczek ?
Odpowiedz
Sam czujnik.
Zbiornik nie ma nic do tego.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości