na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 2.0 Z20LEH - SmrĂłd spalin rafcisz 8 1 181 2014-Gru-24, 14:19
Ostatni post: aszifo
  {B} 2.0 Z20LEH - Dziwne stuki i problemy z silnikiem rafcisz 106 13 561 2014-Sie-11, 11:33
Ostatni post: Ron
  {B} 2.0 Z20LEH - Odgłosy turbo. rafcisz 17 2 949 2014-Mar-15, 19:46
Ostatni post: pejko
Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 2.0 Z20LEH - jaki wybrać olej
Witam, jaki olej jest najlepszy do tego silnika? Wiem że to musi być 5w30 tylko jakiej marki byście polecali?

Wysłane z mojego GT-I9505

Odpowiedz
Po raz wtĂłry polecam Valvoline.
Odpowiedz
No to widzę znowu temat rzeka: jaki olej? Chyba każdy taki sam, tylko trzeba wybrać zgodnie z oznaczeniami np. 5W30 i wymieniać co 10 tys. Po co sobie zawracać głowę takimi szczegółami?
Odpowiedz
Masz rację. Nieważne czy to Mobil, Castrol czy Valvoline. Ważne aby trzymał parametry i przede wszystkim nie był podróbką.
Odpowiedz
(2014-Maj-04, 09:10)celius link napisał(a): Masz rację. NiewaĹźne czy to Mobil, Castrol czy Valvoline. WaĹźne aby trzymał parametry i przede wszystkim nie był podrĂłbką.
I tu jesteś w błędzie Celius, przy niektórych jednostkach silnikowych (nie mówię że akurat opla) pomyłka z taką tezą w 100%. Przypomnę przypadek który już opisywałem
http://klubzafira.pl/forum/forum-ogolne/.../#msg63623
Odpowiedz
Bamber nie twierdzę, że Valvoline jest zły. Kolega pyta się o olej więc mu odpowiadam i nie będę na siłę polecał jakiejś marki. Każdy olej ma swoje parametry, które powinny odpowiadać parametrom podanym przez producenta auta.

JA akurat z Valvoline mam złe doświadczenie, ale każdy uczy się na własnych błędach.
Odpowiedz
Nie będę miał innego wyjścia jak kupić teraz olej GM DEXOS2 5W30 na dolewkę {bo taki olej teraz zalał mi serwis} a niechce w silniku teraz mieszać oleju że zalany jest GM a dolewać będę valvoline.
Kiedy zrobię 10 tyś km to robie płukankę i zaleje olejem valvoline synpower 5w30 -który ma parametry i specyfikacje dla Opla.

Czytałem dużo opinii na temat oleju valvoline synpower 5w30 i każdy go chwali i w opiniach jest lepszy jak np. olej mobil, który miałem wcześniej zalany i średnio byłem zadowolony.

Wysłane z mojego GT-I9505
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości