na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony letnie, zimowe i całoroczne JaGoDkA 37 12 080 2018-Lip-24, 10:02
Ostatni post: fanrp
  {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 celius 16 1 543 2018-Sty-06, 18:43
Ostatni post: Mucha
  Gdzie warto kupować teraz opony? Kkrzysztof 10 782 2017-Lis-27, 11:53
Ostatni post: QRZOL
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Opony letnie. Co wybrać??
Jako że wiosna się zbliża wielkimi krokami(-15*C), proszę o wasze opinie. Jakie kapcie polecacie dla ZOSI na lato ??

Liczę, że pomożecie w wyborze dobrych oponek.

Odpowiedz
Będę jeździł teraz 3 sezon na oponach Sava Intensa HP.Śmiało mogę polecić te opony.Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Odpowiedz
Witam
Ja polecam oponki Uniroyal RainExpert, sa w miarę ciche, super sie spisują na mokrej nawierzchni i cenę maja przystępną.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Conti Premium Contact 2
Dobre w każdych warunkach,ciche,choć przy ofensywnej jeździe starczą na 3sezony(po15tys.km) i dość czułe na wyważenie,raz w środku sezonu zawsze doważam koła,bo przy 150km/h zaczyna lekko bić kierownica
Odpowiedz
(2012-Sty-31, 14:43)mkobo link napisał(a):Ja polecam oponki Uniroyal RainExpert, sa w miarę ciche, super sie spisują na mokrej nawierzchni i cenę maja przystępną.
Pozdrawiam
Na suchej nawierzchni i naprawdę przy dużej prędkości na zakrętach można się zdziwić, za tą kasę są ok.
Odpowiedz
ja jeżdżę na takich Fulda CARAT PROGRESSO 205/55 R16 91 H i jestem z nich zadowolony mało tego posiadają rant ochronny na felgę  17
Odpowiedz
(2012-Sty-31, 17:03)kubik_CDTi link napisał(a):Conti Premium Contact 2
Dobre w kaĹźdych warunkach

Te oponki również polecam bardzo fajnie się na nich śmiga. Odradzam zakupu Pirelli P7 głośne, twarde ogólne wrażenia z jazdy bardzo złe.
Odpowiedz
(2012-Sty-31, 22:37)raszmen link napisał(a):Odradzam zakupu Pirelli P7 głośne, twarde ogĂłlne wraĹźenia z jazdy bardzo złe.

nie wiem skąd taka krytkyka. Jedna z najlepszych gum jakie stworzono. Bezwzględnie polecam. Tak samo P6. Trzymają sie drogi jak przyklejone, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, co jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa.
cytat:
Pirelli Cinturato P7 zwyciężyła plebiscyt na najlepszą letnią oponę magazynu Auto Bild. Cinturato P7 pokonała 49 innych testowanych opon.
Niemiecki magazyn podzielił testy opon na dwa etapy. Spośród 50 modeli, które testowano w pierwszym etapie, wyłoniono 15, które poddano bardziej szczegółowym testom. To najdokładniejsze testy opon jakie kiedykolwiek podjęto.wzięte stąd:
http://www.flota.v10.pl/Pirelli,Cinturat...58742.html

Ja jeżdżę na Michellin Energy Saver ...też super guma, ale jak się skończy przechodzę na P6 lub P7
Odpowiedz
Tylko p7 ,a p7  cinturato to inne opony wink
Odpowiedz
(2012-Lut-01, 08:26)kubik_CDTi link napisał(a):Tylko p7 ,a p7  cinturato to inne opony wink

wiem, inna z nazwy. To jest w gruncie rzeczy ta sama guma. Wszystko przez przepisy unijne do spraw ochrony środowiska. Producenci opon musieli pozmieniać lekko domieszki, co by gumy były bardziej environment-friendly i Cinturato to właśnie odpowiedz na te przepisy. Tak wiec P7 cinturato to zielona wersja P7. 
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości