na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy moĹźna załoĹźyć węszą opone na szerszą felge? xadaspl 1 788 2016-Sie-14, 15:39
Ostatni post: Mietas
  Czy waga felgi wpływa na osiągi i eksploatację auta. Przemcio 23 9 395 2015-Paż-21, 10:18
Ostatni post: Bamber
  {B} Jakie opony do felg 20"?? veron 5 1 704 2014-Maj-08, 21:41
Ostatni post: pllwist
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} zmiana felg z 16" na 15" - czy jest taka możliwość?
Witam. Od jakiegoś czasu staram się dowiedzieć czy mogę do zmienić w swojej ZB felgi 16 opony 205x55x16 ( ) na 15 z oponam 195x65 15. Czytałem w róznych forach ,jedni pisza tak inni , że nie (że niby będą obcierać). W wyszukiwarkach opon także jest różnie przy wpisaniu danych jedna pokazuje ze fabrycznie sa 16 inna że 15. Proszę o pomoc... Posiadam ZB 1.9 cdti 88kW 120KM.
Odpowiedz
Za duża może obcierać, mniejsza raczej nie albo napisz do kolegi Krasnala albo sam się wypowie w wątku.
Odpowiedz
marko74 a nie masz instrukcji obsługi, czy np niemieckiego dowodu rej. (jeżeli był ściągany z DE)? Jeżeli tak, to tam znajdziesz rozmiary zalecanych opon. Co do zamiany na mniejsze koło, to nie wiem, co miałoby obcierać, jeżeli jest mniejsze. W przykładzie zamiany, który podajesz podejrzewam, że mogą być niewłaściwe wskazania licznika.
Odpowiedz
15 felga w dieslu nie wejdzie na tarczę hamulcowa ,tylko zafiry w benzynie wychodziły na 15
Odpowiedz
Nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi na odległość. Najlepszy sposób to zamontować felgę 15" ( samą bez opony ) i sprawdzić czy nie ociera o zacisk hamulcowy ( szczególnie z przodu ). Spotkałem się z takimi przypadkami, że nie ocierała bo był zamontowany mniejszy zacisk hamulcowy. Jeżeli jest ok to montujesz opony 195/65R15 i śmigasz.
Opona 195/65R15 jest zamiennikiem opony 205/55R16 i mieści się w granicach 3% dopuszczalnego błędu średnicy koła.
Odpowiedz
do diesla nie podejdzie, tylko do benzyn - i to nie kaĹźdej. Wyjdzie po vinie.
Nie ma opcji aby ori były zakładane "mniejsze zaciski"

Odpowiedz
Pytanie po co zmieniać na 15 ? 16 to nie taki wielki rozmiar. 18-19 to już szaleństwo na nasze drogi, ale 16 ??
Odpowiedz
(2014-Maj-14, 07:05)Groszek link napisał(a): Nie ma opcji aby ori były zakładane "mniejsze zaciski"
Czy ja napisałem, że tak było oryginalnie zamontowaneHuh?
Ja napisałem "Spotkałem się z takimi przypadkami, że nie ocierała bo był zamontowany mniejszy zacisk hamulcowy."
Odpowiedz
dzieki wszystkim za reakcje dotyczaca mojego problemu . Uwaznie przeczytalem wszystkie wasze podpowiedzi i mysle ze dalej sobie poradze. Dzieki i pozdrawiam
Odpowiedz
Jakby jakimś przypadkiem Ci pasowały( w co wątpię ) i chciał zamienić 16' na  15' to mam aluminiowe felegi z oponami zimowymi z jeszcze dobrym bieżnikiem.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości