na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka {A} Sprzęgło pravyy 1 285 2018-Paż-16, 10:10
Ostatni post: bartf
Pytanie {A} Drgania z okolicy skrzyni biegĂłw/sprzęgła. Redzias 0 979 2016-Wrz-02, 08:37
Ostatni post: Redzias
  {A} Dzwine odgłosy ze okolic sprzęgła 2.2 DTI Ziolek 2 1 450 2016-Sty-31, 21:22
Ostatni post: Ziolek
Ocena wątku:
  • 115 głosów - średnia: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} 1.8 - Pedał sprzęgła wpadł w podłogę
Witam Wszystkich.
Jestem nowym forumowiczem więc z góry przepraszam za wszystkie błędy.
Mam problem z Zafirką. Podczas wyjeżdżania z garażu wpadł żonie pedał sprzęgła w podłogę. W Opelku jest sprzęgło hydrauliczne i tu moje pytanie. Co mogło ulec awarii i jak należy usunąć tą awarię? Podejrzewam, że układ hydrauliczny, tylko jak się za ta naprawe zabrać, co sprawdzić? Proszę o pomoc. z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(2014-Maj-28, 19:38)Artas link napisał(a): Co mogło ulec awarii i jak naleĹźy usunąć tą awarię?
Może czas na wymiane płynu hamulcowego za rzadki,sprawdź czy nie ma wycieku lub siłownik do wymiany , może się jeszcze zapowietrzył .
[Obrazek: Mb0HwBm.jpg]
Odpowiedz
Hamulcowy do sprzęgła?

Sent from mobile.

Odpowiedz
Tak, bo zafirach są dwa rodzaje wysprzęgania: wysprzęganie mechaniczne tzw. "na linkę" i wysprzęglanie z wysprzęglikiem znajdującym się wewnątrz obudowy sprzęgła (hydrauliczne).
Odpowiedz
Ale jest on połączony z układem hamulcowym?

Sent from mobile.

Odpowiedz
Jest ot osobny układ.
Tutaj masz więcej info:
http://www.centrumsprzegla.com/artykuly/...oznice,23/

Wystarczy jakiś płyn hamulcowy DOT-4.
Odpowiedz
Tak układ hydrauliczny sprzęgła korzysta z tego samego płynu co hamulce przy czym odejście na pompę sprzęgła jest w połowie zbiorniczka.
Czyli jeśli jest np. wyciek w hamulcach lub mało płynu to  najpierw pada sprzęgło a następnie hamulce.
Na początek:
Sprawdź poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku jak jest mało to dolej i obejrzyj czy nie ma wycieków z hamulcy przy kołach
Następnie obejrzyj od dołu połączenie skrzyni i silnika, jest tam otwór w postaci szpary, jeśli jest tam płyn hamulcowy to znaczy że poleciał siłownik w skrzyni.
Możesz jeszcze obejrzeć szybkozłączkę na górze skrzyni czy tam nie puściła uszczelka i czy tam nie leci, znajduje się mniej więcej pod podstawą akumulatora.
Odpowiedz
No to dziś padło na mnie, objawy jakby sprzęgło było wciśnięte nonstop, ( przy zapalonym silniku lewarkiem można mieszać nawet przy niedotykaniu pedału i nic .... biegu  nie wrzucę) a przy wciśnięciu pedału leje płyn z dołu skrzyni. Dobrze, że w tym roku postanowiłem wykupić assistance, także Zosia prosto na lawecie pomkneła do warsztatu. Z objawów wnioskuje że to wysprzęglik ale przyjednym razie to chyba wymiana sprzęgła mnie czeka... ciekawe w jakich kosztach zamknię się naprawa ?
Odpowiedz
(2014-Gru-06, 20:52)agent link napisał(a): Z objawĂłw wnioskuje Ĺźe to wysprzęglik
Nie koniecznie wysprzęglik może też być powodem stary płyn hamulcowy, siłownik sprzęgła a pytanie podstawowe czy ubył ci płyn hamulcowy oraz czy hamulce działały.
Popatrz na cały układ sterowania sprzęgła i wyciągnij wnioski.
[Obrazek: mra839J.jpg]

Odpowiedz
(2014-Gru-06, 20:52)agent link napisał(a): ciekawe w jakich kosztach zamknię się naprawa ?
Robiłem wymianę sprzęgła wraz z wysprzęglikiem  coś koło lutego/marca. Jak dobrze pamiętam koszt wynósł mnie 1000-1300 złotych. W zależności jakiej firmy zastosujesz części. Ja trochę przyoszczędziłem na wysprzęgliku smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości