na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka {A} Sprzęgło pravyy 1 229 2018-Paż-16, 10:10
Ostatni post: bartf
Pytanie {A} Drgania z okolicy skrzyni biegĂłw/sprzęgła. Redzias 0 933 2016-Wrz-02, 08:37
Ostatni post: Redzias
  {A} Dzwine odgłosy ze okolic sprzęgła 2.2 DTI Ziolek 2 1 394 2016-Sty-31, 21:22
Ostatni post: Ziolek
Ocena wątku:
  • 115 głosów - średnia: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} 1.8 - Pedał sprzęgła wpadł w podłogę
Płynu ubyło, przy każdym wciśnięciu sprzęgła lał się na ziemię, ale ubyło na tyle mało że hamulce działały. Płyn hamulcowy był wymieniany w tamtym roku także świeżutki.  Dziś wciągamy Zosie na podnośnik i wszystko się okaże.
Odpowiedz
Zosia zrobiona, komplet sprzęgła LUK + wysprzęglik z robocizną  1000zł.
Odpowiedz
A wysprzęglik jakiej firmy ?
Odpowiedz
(2014-Gru-11, 15:49)speedy link napisał(a): A wysprzęglik jakiej firmy ?

Nie pamiętam nazwy ale napewno jakaś japońska firma, kosztował 350zł.
Odpowiedz
W lanosie jak miałem tez podczas jazdy wpadł mi pedał w podłogę ,okazało się ze  wysprzeglik,pękła końcówka, potrzebowałem na szybko auto, pospawałem i trzy lata do czasu sprzedaży nic się nie działo smile
Odpowiedz
(2014-Cze-09, 20:59)oki Darek link napisał(a): Tak układ hydrauliczny sprzęgła korzysta z tego samego płynu co hamulce przy czym odejście na pompę sprzęgła jest w połowie zbiorniczka.
Czyli jeśli jest np. wyciek w hamulcach lub mało płynu to  najpierw pada sprzęgło a następnie hamulce.
Na początek:
Sprawdź poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku jak jest mało to dolej i obejrzyj czy nie ma wycieków z hamulcy przy kołach
Następnie obejrzyj od dołu połączenie skrzyni i silnika, jest tam otwór w postaci szpary, jeśli jest tam płyn hamulcowy to znaczy że poleciał siłownik w skrzyni.
Możesz jeszcze obejrzeć szybkozłączkę na górze skrzyni czy tam nie puściła uszczelka i czy tam nie leci, znajduje się mniej więcej pod podstawą akumulatora.
Odpowiedz
No to już czytałem i co Huh??.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości