na dół
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modyfikacja licznika
Spodobały mi się zegary w toyocie, postanowiłem coś zrobić ze swoimi zegarami w OPC.
Testowego ruchu wskazówek na początku zapłonu nie udało się w prosty sposób wykonać, można próbować podając przebieg na wejścia z zewnętrznego generatora ale to już przerost formy nad treścią i sobie darowałem.
Postanowiłem się zająć wskazówkami i tutaj też nie było łatwo.
Trudnością było podświetlenie wskazówek tak aby się podświetlały tylko one a nie pół cyferblatu dookoła na czerwono (w OPC cyferblat jest biały)
Po kilku testach wpadłem na pomysł jak podświetlić wskazówki aby były podświetlone jednakowo niezależnie od położenia oraz zniwelować do minimum prześwity pomiędzy wskazówką a tarczą.
Efektem pochwalę się na razie na testowym liczniku jaki mam do zabawy.
W nocy jak włączyłem zapłon to mi przysłowiowa kopara opadła, w dzień nie było widać efektu ale w nocy był powalający. Licznik tak się jasno świecił że muszę go przyciemnić bo oślepia.
Na zdjęciach  nie ma tego efektu bo AF przyciemnia ekspozycję zdjęcia i do tego zmienia barwę kolorów ale co tu wymagać od telefonu.

Uzyskany efekt [Obrazek: 5c42d096e03181527e7ff9a340e9d763.gif]
Odpowiedz
Darek ty to masz pomysły smile  42
Odpowiedz
Darek znów hyle czoło nad zrobieniem podswietlenia biggrin Bardzo ładnie
Odpowiedz
Też bym chciał sobie takie liczniki ogarnąć dobrze to wygląda w kit, u mnie to standardowe podświetlenie nie bardzo pasuje do wszystkich elementów nie wiem tylko jak się za to zabrać.
Zrobiłem to na takiej samej zasadzie jak przy regulacji nawiewu http://klubzafira.pl/forum/zafira-a/%28t...i-nawiewu/
Oklej taśmą led środek licznika :-)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości