na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Zawieszenie przednie - coś stuka z przodu na dołkach? Piolo 58 27 269 2018-Cze-18, 19:57
Ostatni post: DjHardy
  {A} Stukanie podczas skręcania pblojarocin 5 454 2018-Maj-03, 20:09
Ostatni post: rafael
  {A} Zawieszenie tylne - amortyzatory - usterki, diagnoza, naprawa, dobĂłr elementĂłw DLUGI-74 15 5 239 2017-Maj-29, 18:53
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zawieszenie tylne - bicie, stuki podczas jazdy
Parę ładnych dni temu gdy spadł świeży śnieżek wchodziłem na rondzie w zakręt i poniosło mnie na krawężnik curve uderzyłem tylnym prawym kołem. Podczas jazdy słyszę takie dziwne bicie jakby oponę wybuliło lub coś podobnego. Byłem w tym samym dniu na wulkanizacji chłopaki sprawdzili mi felgę i opona i jest w porządku, wyważona prosta opona tak samo. Macie jakiś pomysł co mogło mi się stać?? może jakaś guma na stabilizatorze albo wachacz ?? w przyszłym tyg będę u mechanika i jakbyście mi podsuneli jakieś rady co sprawdzić.
Odpowiedz
Może niech ktoś z kolegów jedzie za tobą i patrzy jak zachowują sie koła.
[Obrazek: tylnezawieszenie.th.jpg]
Bo żeby bicie było to coś z oponą,felgą lub z łożyskiem jest nie tak.
Odpowiedz
Można na próbę założyć koło z zapasu i wykluczyć na 100% to uderzone...
Odpowiedz
właśnie zastanawiałem sie nad założeniem zapasu, ale jak panowie z wulkanizacji wykluczyli ze to wina opony-felgi to sie wstrzymałem. zobaczę na weekendzie założę zapas i śmignę tu i tam.

Dziadek13 myślisz ze łożysko może mieć cos wspólnego z biciemHuh?? bo to jest bicie podobne jakby gumę wybulilo.
Odpowiedz
Uszkodzone łożysko byłoby słychać,może być skrzywiona oś i koło nie idzie w osi tylko lekko pod kątem,wtedy może powodować takie odgłolsy..Ale najpierw wyeliminuj samo koło..
Odpowiedz
Ja kiedyś uderzyłem w krawężnik przy dużej prędkości. Rozwaliłem lożysko piasty.
Odpowiedz
a więc sprawa jest już jasna...łożysko do wymiany curve nie jest  rozwalone doszczędnie tylko rozsypane.
Odpowiedz
Skoro jest rozsypane to nie spełnia swoich zadań więc określenie rozwalone również pasuje wink
Odpowiedz
marsuc czepiasz się szczegółów razz
koszt łożyska 340zł z wymianą, sporo ale trzeba.
Odpowiedz
Dziwne tylko że nie było słychać uszkodzonego łożyska czyli typowego "wycia'' w czasie jazdy..
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości